| Gabriela_Ariana_1998 a întrebat:

Buna!
Sunt bruneta si vreau sa ma vopsesc roșcata, dar e prima data când ma vopsesc? Ce părere aveți? Sa ma vopsesc sau nu?

Răspuns Câştigător
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Pff si eu sunt roscata si a fost cea mai buna alegere laughing
Dar roscatul e o culoare pretentioasa, trebuie sa te speli cu apa mai rece pentru ca iese foarte repede din par, sa folosesti masti sa te vopsesti mai des pentru a pastra culoarea. E mult de munca. Tu decizi.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Culoarea (si starea de ingrijire) a parului exprima starea (psihica) a purtatoarei.
TU trebuie sa decizi ce culoare si ce frizura te exprima.

Recomandare: sa nu te vopsesti pana ce nu este absolut necesar, adica nu-ti aparprimele fire de par alb vizibile, deoarece va trebui sa te vopsesti in continuu dupa, iar chimicalele iti vor distruge calitatea parului.

| sierra1 a răspuns:

Gabriela_Ariana_1998 dacă anul nașterii tale e 1998, atunci de ce să nu te vopsești?
Dacă nu e ăla (anul), atunci spune-ne câți ani ani să fim in temă.

| Lioana a răspuns:

Exista un site pe care dacă pui o poza cu tine poți face simulare pentru vopsirea parului, sa vezi cum ți-ar sta. Deasemenea poți încerca diferite frizuri.
Asta e site-ul: www.taaz.com
Trebuie să-ți creezi cont și să pui poze portret cu tine.

| BlackRose03 a răspuns:

"Sa ma vopsesc sau nu?"
Daca nu am o poza cu tine n-am de unde sa stiu daca ti-ar sta bine sau nu.
Nu toti arata bine astfel.
Da o poza ca sa-ti zic.

| Justme1997 a răspuns:

Dacă nu ești sigura poți să încerci cu o vopsea semipermanentă

| PringAloe a răspuns:

Am o prietena care este bruneta, ieri s-a vopsit roscata si ii sta tare frumos, acum nu stiu ce sa zic... nu cred ca tuturor le sta bine roscata, parerea mea personala e ca poti incerca ceva ce se ia dupa cateva spalari, si sa iti intrebi prietenii ce parerea au daca ti-ar sta bine sau nu big grin