| wonderwoman123 a întrebat:

Sunt de ceva vreme interesata de fondul de ten faux filtre de la Huda Beauty. Merita? Chiar e asa de fain cum spun beauty-vlogeri din afara?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic si de publicitatea asta in masa. Eu am tto auzit pareri excelente despre rujurile alea de la Boys and berries, dar peste tot, vlogguri, comentarii, pareri pe Facebook ca vai cat de bune si rezistente sunt. Mi le-am luat si eu ca n-am rezistat curiozitatii si mi se par cele mai proaste rujuri pe care le-am avut vreodata. Am si rujuri la jumatate de pret cat costa unul din alea si e de 5 ori mai bun.

| Lostlyric a răspuns (pentru Adry05):

Mai, Boys&Berries sunt chiar bune. In privinta transferului si a rezistentei. Dar usuca foarte mult buzele. Eu le foloseam dupa ce ma dadeam cu un strugurel si imi hidratam buzele foarte bine. Si incercam sa evit a da cu rujul in zona buzei care era apropiata dintilor. Pentru cei care cauta ruj mat fara transfer, sunt foarte bune. Ce-i drept, pe buzele mele statea diferit fata de buzele unei colege. E foarte important sa reusesti cumva sa incerci produsul inainte de a-l achizitiona.

| Adry05 a răspuns (pentru Lostlyric):

Deloc, la mine nu rezista deloc. Se ia groaznic, atat de pe margine cat si din mijlocul buzei. Rujurile de la Rimmel, Stay Matte sunt mai ieftine si mult mai bune si rezistente si nici nu usuca cat usuca alea.

| Lostlyric a răspuns (pentru Adry05):

Daca iti plac acelea si iti plac si preturile, incearca-le si pe cele de la Wet N'Wild. happy Vei fi incantata de ele. Le gasesti in Kendra. Am vazut ca tocmai ce au introdus marca.

| Adry05 a răspuns (pentru Lostlyric):

Mersi de sugestie, o sa le incerc.

| Lostlyric a răspuns:

Din punctul meu de vedere, cred ca mai toate produsele Huda Beauty sunt supraevaluate si ca pret, si datorita calitatii. Si, sa nu uitam, beauty-vloger-ii de dincolo au multe contracte sau colaborari cu cei din bransa lor ori sunt imprieteniti cu ei.
Ce face atat de deosebit fondul ei de ten cu cele de pe piata noastra sau din drugstore-urile noastre? Nu l-am achizitionat si nici nu o voi face din considerente personale. Atunci cand platesti pentru numele din spatele brand-ului, de cel putin doua ori fata de cat merita produsul in sine, parca-parca nu mai sunt curioasa.
Acum, nu zic, mi-am cumparat produse care au fost descrise peste tot ca fiind bune, chiar daca erau scumpe. Dar, pana la urma, iti faci moftul si tot la produse de calitate, cu ingrediente care iti sunt ajutatoare si pret modic, te opresti.
Eu nu cred ca merita. Si e prea riscant sa fiu curioasa laughing

| KinderBeeeib a răspuns:

Hey! Da, e un fond de ten foarte bun, are acoperire foarte mare, si pentru 157 de lei (40$) zic ca merita incercat, asta daca gasesti un site care sa aiba transport gratuit sau daca ai pe cineva care sa ti-l cumpere si sa ti-l trimita, altfel nu vad rostul sa te incarci si cu transportul. Daca vrei un dupe pentru acest fond de ten, incearca Maybelline Superstay 24h. Sper ca te-am ajutat!