| Radu345 a întrebat:

Sunt din Sibiu.Am parul saten,ochi verzi, 13 ani, 1.60 înălțime și 47-48kg.Care ar fi șansele sa fiu acceptata la o agenție de modeling? Indeplinesc toate condițiile mai puțin înălțimea.

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Pentru prezentari de moda nu te accepta... gandeste-te doar la discrepanta care ar fi pe podium intre o persoana de 1, 60 si cele care au peste 1, 75-1, 80. Daca esti placuta, indeplinesti standardele lor sau ai ceva "diferit"(strungareata, pistrui, par roscat natural, o fata care permite sa fie transformata usor cu ajutorul machiajului) poti fi acceptata pentru shootinguri foto

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

`toate conditiile mai putin inaltimea`. Nu stiu cum sa-ti zic, dar inaltimea e cea mai importanta in modeling. Straduieste-te sa cresti si dupa vezi daca mai ai sau nu sanse. E 1, 75+ cererea la fete.

| Radu345 explică (pentru Adry05):

La una din cele mai celebre agenți de modeling este peste 1.70 și faza e ca am numai 13 ani...cum sa cresc atâta? Inca 10 cm...

| Adry05 a răspuns (pentru Radu345):

Auzi cum sa mai cresti laughing
In primul rand acum iti incepe pubertarea, si perioada de crestere.
Daca n-ai inaltime pentru asa ceva inseamna ca nu esti facuta pntru asa ceva, Ca daca ar fi asa simplu, s-ar face toata lumea model. E un avantaj pentru persoanele inalte.
Nu stiu la ce mari agentii te-ai uitat tu si pentru ce cateogorie de varsta, dar eu stiu asta de la o tipa care chiar e model, inaltimea e 1, 75 sau ceva apropiat, nu 1, 70.
In niciun caz n-o sa te ia nimeni cu 1, 60, eventual 1, 68 pentru shootinguri daca ai ceva special, cum a zis ana, dar ocaziile alea sunt foarte rare, in special in Romania.

| Radu345 explică (pentru Adry05):

Dacă te gândești fete de 13 ani nu au cu sa aibă 1.75, imposibil.1.75 e pentru cele de la 16 in plus

| Adry05 a răspuns (pentru Radu345):

Da, nu chiar 1, 75 pentru 13 ani, intr-adevar, dar 1, 60 in niciun caz.

| Radu345 explică (pentru Adry05):

Mda.sad
Asta e, ce sa zic.

| macheamamrsM a răspuns:

Ai sanse destul de mici datorita inaltimii, dar poti incerca