| ancaanca a întrebat:

sunt la dieta, dar nu stiu ce sa imi pun cu mine la scoala de mancarelaughing
sandwich daca imi pun ii cu paine si ingrasa.
care imi zice ce as putea sa imi pun.
are funda :X:*

Răspuns Câştigător
| Helioot a răspuns:

Pai iti recomand niste Crackers ( foarteputine calorii, satiosi ), poti sa iti iei iaurt la scoala. Sau fructe ( mar, portocala, banana etc. ) Poti sa iti iei Sandwich ( painea nu ingrasa, daca iti iei paine neagra, ceva slab ca prociuto si salata, fara cascaval, daca ti la silueta ). Oricum daca iei ceva din ce amscris mai sus, satisfaceti poftele punand si o bombonica sau un bounty mic love struck Succes ( mancarea sa fie diversificata, nu uita! )

14 răspunsuri:
| Nevermindd a răspuns:

- Baton de cereale
- Un fruct
- Îţi poţi face un sandwich cu pâine graham sau de secară http://www.idieta.ro/forums/5321-sandwich-uri-dietetice.html
- Biscuiţi graham.(Dita)
- alune, caju, arahide, migdale, nuci, fistic, alune de pădure sau seminţe (de floarea soarelui, de dovleac). Acestea contin foarte multe substante proteice, săruri minerale si vitamine.
- Popcorn fara sare. Cumpara o punga de popcorn pe care sa o pregatesti tu acasa si nu pune sare
- http://www.avantaje.ro/......are-568487

| iuliiiaaaaaaaa a răspuns:

Si eu am aceeasi problema laughing la scoala iti faci un sandwich cu paine graham(nu are asa de multe calorii ca painea alba) cu branza` si cu ardei gras rosu sau cu piept de pui` si castraveti murati. sunt foartee bune love struck. si pieptu de pui poti sa il faci cum vrei. eu prefer la gratar sau` la grill. succes. >:d

| Chris a răspuns:

Fructe. Bananele sunt satioase, eu prefer merele. In zilele mai lungi sau mai grele poti sa iti pui sandwich-uri cu paine neagra sau de secara. Depinde si de dieta, dar ti-am zis, in general fructe. Bafta!

| EmyliaSustineCampaniaTPUrevive a răspuns:

Pai ai putea sa iti pui niste fructe.un mar cevahee hee

| Bibuu09 a răspuns:

Fructe o un mar, o mandarina, o portocala altceva nu stiu ce

| nanalicious a răspuns:

Pai fructe, iaurturi, paine graham cu ceva branza.

vezi tu.

| paulthegame a răspuns:

Ma anca iti dau o optiune mai buna ca dieta happy
sa mergi la sala in doua sau trei luni esti foarte supla si sexi (speer)
dar cand esti la dieta poti manca paine de tarate si tofu sau carne de soia,alune, apa fara suc, si peste

| sticksulet a răspuns:

Pai mananca inainte sa plaeci la scoala, adia sa mananci de dimineata
si dupa aceea la scoala ia un mar, ca sa-ti dea pofta de mancare pentru pranzbig grin

| Butterfly1 a răspuns:

Ai putea sa iti pui fructe.

| dori12 a răspuns:

Poti sa iti pui fructe ex mar, iaurturi, apa nu sucuri sau alte porcarii etc

| Pistoloaiikaa a răspuns:

Hey... Stiu cum e sa fi la dieta pentru ca si eu suntwinking. La scoala de obicei imi iau un fruct, oricare nu conteaza pentru ca desi se spune ca fructele ingrasa nu e asa.Nu toate. Majoritatea fructelor reprezinta mancare sanatoasa si energie.Eu asa imi iau in fiecare zi la scoala un fruct si functioneazawinking Sper sa mearga si la tine si Succes la dietawinking. Bye

| sasha_6515 a răspuns:

Fructe' banane, mere

| Deyutza16 a răspuns:

Si eu sunt la dieta si im pun fructe sau cateodata iaurt cu cereale.

| rosemary a răspuns:

Faptul ca painea ingrasa este un mit. poti sa-ti faci sandwich fara salam si cu pateu vegetal si branza cu putine calorii
presupun ca nu-ti ajunge doar un mar, asa ca asculta-ma, poti sa-ti faci sandwich si cu putine calorii
succes :*