| Diana_Dia_2000 a întrebat:

Ce mancare mai sanatoasa as putea sa imi iau cu mine la scoala?( in afara de sandwich-uri)Eu fac naveta si ma trezesc in fiecare zi la ora 6 dimineata si ajung acasa la 16.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mananca acasa un mic dejun, ia cu tine un mar, iar dupa cursuri nu te mai abate nicaieri, astfel vei avea timp sa mananci pranzul.

| RainmakerX a răspuns:

Nu sun sigur cat de sanatoase vrei sa fie...

Probabil ca fructe *ex mere, banane*, produse de patiserie (ex: placinte), batoane de cereale simple sau cu fructe, biscuiti etc.

| ihacoswhy a răspuns:

Cam singura alegere optima e sandwich-ul. Doar n-o sa-ti iei ciorba la scoala. Incearca un sandwich cu unt de arahide si gem. E o gustare dulce, e satioasa si e preferata mea. Poti sa iti iei si fructe, covrigei, un iaurt de baut, niste biscuiti. Daca ai timp seara poti sa faci tu sau sa rogi o ruda sa te ajute sa-ti faci niste gustari de casa: prajituri, placintele, ce mai stii tu, si sa le iei la scoala mai multe zile la rand.