| ViViDfan a întrebat:

Hey! deci.as vrea sa tin o dieta ceva.de fapt as vrea sa ma obisnuiesc sa nu mai mananc tot felul de dulciuri si porcarii, si sa trec pe mancare sanatoasa.problema e programul tampit de la scoala, sunt dupa-amiaza, astfel incat pranzul si cina ar trebui sa-l iau la scoala.intrebarea e:ce as putea sa mananc? senvisurile nu pot fi facute fara paine, care ingrasa, si sa mananc fructe incontiunuu e cam aiurea, plus ca mi se va face foame imediat. ceva idei? voi, fetele care tin o dieta ceva ce mancati la scoala? idei va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rucutucu a răspuns:

Daca nu vrei sa te ingrasi ar trebui sa faci sport.cat despre mancare.ai putea sa te trezesti pe la 9 dimineata sa iei micul dejun, masa de pranz sa o iei la 12 inainte de a pleca la scoala. la pachet iti poti lua fructe sau biscuiti digestivi.iar masa de seara.o poti lua daca ajungi acasa in jurul orei 8.