| Biby a întrebat:

Sunt la tara de 2 zile si astazi plec acasa.Mama mea a zis ca nici nu vrea sa auda sa pun mana pe caine si pe pisoca dar am pus i-am luat si in brate si acum sunt plina de muscaturi de purece (sunt foarte alergica)Si mi sa-u facut rani si nu-mi place deloc cum se vede si daca ma vede astazi mama mea cand vin acasa cu rani de la muscaturi o sa ma certe rau de tot si o sa fiu si pedepsita. Ce remedii naturale cunoasteti sa dau pe ele si sa-mi treaca mia repede? Fundita.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreo crema, spirt, crema de galbenele, apa cu sapun, daca vr sa nu ti se vada da-le cu fond de ten pana atunci, nu te scarpina, incearca sa induri.

Sper ca ti-am fost de ajutor.

4 răspunsuri:
| Biby explică:

Daria, sa stii ca raspunsurile trebuie sa-i ajute pe oamenii nu doar sa raspunzi si dupa aia ceri fundita ca asta inseamna ca raspunzi pentru fundite nu pentru a ma ajuta

| Biby explică:

Si eu am numai 8 in aproape o luna si ca sa stii daac ceri fundita nu prea castigi daca nu castigi ca vad oamenii ca vrei sa-i ajuti nu ca fundita de poti uita la utilizatori care nu au cerut niciodaat fundita si la cei care nu si o sa vezi ca cei care au cerut au mai putine sau chiar deloc si cei care nu au foarte multe

| Deea a răspuns:

Spirt

| Naspa6969 a răspuns:

Pai da spirt dar este ceva o crema sau rivanol, asta este tot. fundita? te rog am numai 3 crying