| Maria_8157 a întrebat:

Am o placa de la Remington de aproape un an si imi indrept parul o data la doua zilebig grin. Dupa ce ma spal la cap imediat imi intind parul.Am parul ondulat si nu-mi place deloc cum sta, daca nu e drept nu ies din casa.Sunt dependenta de placa si stiu ca nu e sanatos pentru par. Ce as putea sa fac sa nu mai folosesc placa asa de des? Numai dureaza mult si o sa fiu chealastraight face.

3 răspunsuri:
| xxxxxxxxxxxx a răspuns:

Eu mi-am luat o perie rotunda pentru coafat. Si eu am parul ondulat si prinde volum dupa ce il spal. Dupa ce te speli il faci cu peria si cu uscatorul. Asa iti va sta drept pana la urmatoarea spalare (eu ma spal o data la 3 zile asa ca nu il mai ard zilnic cu placa). Si e bine sa folosesti un balsam... face minuni:X:X:x Peria costa in jur de 10 lei la magazin si daca o iei de la avon vreo 24 de lei, dar sunt la fel;)) http://www.avon-shop.ro/......-1837.html
daca vrei totusi sa renunti la toate un sfat ar fi ca dupa ce te speli pe cap seara sa iti piepteni parul asa cum il vrei tu dupa care sa il invelesti in totalitate intr-un prosop. Te culci cu prosopul pe cap iar umezeala in care sta parul toata noaptea il va face ca dimineata sa nu mai aibe atat de mult volum ca de obicei si onduleurile sa fie mici si la locul lor. Si nu uita de balsam :) testat pe parul meu :D te pup si sper sa-ti fiu de folos;)

| Lalala a răspuns:

Nu stiu ce sa zic da bine ca macar o folosesti la doua zilelaughingeu o folosesc in fiecare zi

xD

:]]

| raluk1997 a răspuns:

Am si eu placa Remington si pot sa spun ca sunt foarte multumita de ea. Folosesc un balsam pentru indreptare si inaintre sa imi indrepta parul cu placa imi dau cu spray pe par(sunt de diferite feluri, dar cele mai bune sunt cele cu ulei de masline). Poti folosi si un tratament pentru parul deteriorat. Incearca totusi sa nu il mai indrepti imediat dupa ce te speli la cap(din aceasta cauza este deteriorat)winking