| eusuntbea1234 a întrebat:

Buna, sunt o fata de 15 ani si am parul tuns scurt gen middle part, ca un fel de pixie cut adica pe scurt, am parul scurt, credeti ca fetele cu parul scurt sunt mai urate, ma dezavantajeaza freza asta cu ceva?

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu sunt urite fetele cu parul scurt, poate doar urita e freza ce o au, ca nu le sta bine cu ea. Mie nu imi plac fetele/femeile cu parul scurt, intotdeauna mi-a placut sa apreciez parul lung la o femeie, dar apreciez foarte mult si o femeie cu parul scurt a carei freza ii sta foarte bine. La fel, poti sa ai si parul lung, si o freza aiurea. Totul e sa stii sa te aranjezi.

| Goete a răspuns:

E a doua intrebare si intrebi acelasi lucru.
De ce te-ar dezavantaja? O tunsura scurta scoate in evidenta fața si daca ai un zambet pe față, esti castigatoarewinking

| VoidEternal a răspuns:

Am văzut o data acum multi ani o fata in autobuz, cel puțin 15 ani au trecut de atunci, tunsa pixie și mi s-a părut una dintre cele mai frumoase pe care le-am văzut vreodată.

Nu cred că oricărei fete i-ar sta bine cu tunsoarea asta, dar daca ți se potrivește nu te dezavantajează cu nimic.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Depinde de persoana, nu tuturor le sta bine tunsoarea respectiva.
Ce contează ce cred alții, dacă ți-e îți place?
Spre ex poate y prefera fetele cu par lung, asta nu te face pe tine urata sau ceva, din contra te poate face sa arăți mai matur, poți cauta actrițe, artiste cu par scurt, o sa te ajute.

Și nu, nu te dezavantajează cu nimic, dacă ți-e îți place nu contează ce cred cei din jur, doar persoanele fără creier fac mișto de fetele cu parul scurt.

| manuemanoil a răspuns:

Nu este adevarat ca fetele cu parul scurt sunt mai urate sau ca au un dezavantaj intr-un fel sau altul. O tunsoare scurta poate fi o alegere stilistica frumoasa si practica pentru orice persoana, indiferent de gen sau varsta.

Este important sa te simti confortabil si increzator in propriul tau corp si sa porti o tunsoare care ti se potriveste si ti place. Daca iti place cum arata parul tau tuns scurt si te simti increzatoare cu aceasta tunsoare, atunci nu ar trebui sa iti faci griji in privinta parerii altora.

Daca totusi te ingrijoreaza parerea altora despre parul tau, ar putea fi util sa discuti cu un parinte, un prieten apropiat sau un profesionist in domeniul stylingului pentru a obtine mai multe sfaturi si perspective. In final, important este sa te simti increzatoare si confortabila in propriul tau piele.