| SuperLover a întrebat:

Sunt o ultra-fana Gossip Girl si o A D O R pe Blair Waldorf. As vrea sa-i adopt stilul vestimentar, dar haine genul s-ar gasi doar in magazine de genul Zara, Mizar, si nu imi pot permite. Unde credeti ca as putea gasi haine ieftine si in acest stil vintage-retro? Imi plac la nebunie bluzitele/fustele cu imprimeu floral si am gasit de la Amisu dar costa foarte mult. Ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| Crs a răspuns:

Www.miniprix.ro mai gasesc haine dragute, iar daca stii cum sa le combini o sa faci ceva frumos.
iar in unele perioade gasesti haine la reducere la zara, bershka, stravidarius, etc.
si poate vei gasi si pe www.okazii.ro haine mai ieftine

7 răspunsuri:
| Daria a răspuns:

Serios acum, decat sa cauti disperata prin toate magazinele ''de ''elita''haine pe care, cum ziceai tu, nu t-i le poti permite, mai bine mergi tu intr-un magazin normal, cu o revista in care este prezentata o tinuta din GG, si vezi tu ce seamana...Nici ideea cu second-handul nu e rea, mai ales ca hainele retro sunt in voga...:*

| Derye a răspuns:

Imprimeurile floarale te fac sa pari grasa. Cu cat sunt mai putine flori cu atat esti mai grasa.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Încearcă la second hand.Imposibil să nu găseşti ceva care să'ţi placă

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

DeDe ♡, cele mai extravagante si cele mai bine imbracate fete pe care le cunosc ori se îmbraca de la magazine de firma extraordinar de scumpe, ori se imbraca de la second hand. Daca ştii sa cauţi poti găsi haine foarte drăguţe şi mult mai ieftine.Imaginează'ti ca am văzut într'un second o pereche de teneşi converse cu 18 lei, aratau ca noi si în magazinul firmei îi găseşti la 200 lei.se merita să cauţi

| ღ♥ღuLyღ♥ღ a răspuns:

Ca sa fi ca Blair Waldorf nu trebuie sa te imbraci cu anumite haine, trebuie sa stii sa le porti si sa fi cat mai eleganta. Prin elegant ma refer sa fi o fata care stie ce vrea, e prietena cu toata lumea, se imbraca frumos ( la moda, alege culori potrivite). Asa o sa ajungi ca ea, pentru ca ea de fapt este rflectia elegantei intr-o oglinda.

P. S.: Si eu ma uit la Gossip Girl si stiu ce zic (adica nu imi dau cu parerea degeaba)

| BAIATUL110 a răspuns:

Ce dur a fost eluveitie worried

Scuze na`m nici o idee...hainele frumoase sunt mai scumpe.

| SuperLover explică:

Si eu ma gandeam la SH, dar am intrat in 2 magazine SH si mi se pareau oribile hainele, adica erau genul de haine pe care le poarta cei de la tara cand se duc pe camp. Dar voi mai incerca...desi Second Handurile de la noi nu se compara cu cele de peste granita (gen, stiti emisiunile alea in care cineva incearca sa reproduca o tinuta de podium cu bani putini si intra intr-un SH si gaseste numai frumuseti vintage...)

@Derye laughing pot purta cate flori vreau, sunt in de ajuns de slaba, incat sa nu ma "faca" niste flori big grin