| Catecrs a întrebat:

Buna
Sunt satena si vreau sa ma vopsesc
Vreau sa ajung la un rosu aprins, fox dar fara decolorare
Ce si cum imi recomandati?
Funda

2 răspunsuri:
| jamal000 a răspuns:

Incearca cu hena!

| dadine a răspuns:

Rosu aprins s-ar prinde mai bine pe par decolorat, acum depinde si ce culoare esti. culorile foarte aprinse oricum tin o saptamana, iar mai ales pentru ca e vara, o sa ti se decoloreze parul- inclusiv culoarea, si o sa fii spalacita. Acum trebuie sa te gandesti daca merita cheltuiala sau nu, ca daca-l decolorezi si-l vopsesti roscat aprins, trebuie 1. stilist bun. 2. decolorant bun 3. vopsea buna. 4 sampon bun. 5. masca buna 6. spray de protectie pentru soare.
Fara decolorare o sa iasa o nuanta mai melanj, mai inchisa - ex: eu m-am vopsit de la saten inchis la aramiu, a iesit ceva suvitat (mentionez, fara decolorare) interesant care dupa vreo 2 saptamani a inceput sa se blonzeasca ciudat, acum m-am vopsit aproximativ nuanta mea naturala si de la soare tot am urme de aramiu in cap.