| Andraxandra12345 a întrebat:

Bună!
Știe cineva cum pot lua legătura cu cei de la Shein?
Am o comandă din data de 10 și din data de 12 scrie ' in transit batch information recived'
Dau funda cine mă poate ajuta și explica dacă o mai primesc/nu
Va rog rasp

7 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Comenzile de pe Shein se livrează intre 11-14 zile lucrătoare (nu calculca și weekend-urile).
Actualizarea pe site se face mai greu. Vin comenzile, stai fără grija.
Comand de anul trecut de la ei, aproape în fiecare luna.

| dullcat a răspuns:

Buna.Oare nu ar trebui sa iti dea de gandit cand comanzi de pe un site care nu are date de contact precum numar de telefon, email etc?

https://euqs.shein.com/robot?ref=eur&rep=dir&ret=euqs

| goguPatent a răspuns (pentru dullcat):

Nici eMAG nu are. NU mai comandam nici de la ei?

| dullcat a răspuns (pentru goguPatent):

Nu zau. Eu vad acolo program, adrese si altele pe care Shein nu le are.
https://www.emag.ro/help/contact/?ref=footer_3_3
Daca dai un search gasesti si numar de telefon.Iar daca stai intr-un oras mai mare gasesti si punct de ridicare comenzi, ceea ce Shein nu are, deci daca vreo sa rezolvi problema vorbind cu niste oameni, reusesti.
https://www.contact.info.ro/contact-emag-retur-relatii-clienti-reclamatii/

Emag e totusi un magazin online romanesc, nu o chestie dubioasa din celalalt capat la planetei careia i se face reclama masiva.

| goguPatent a răspuns (pentru dullcat):

D'ohhhhh logic ca nu vezi program, ca nu e magazin fizic.

D'ohhhh ca nu gasesti punct de ridicare comenzi Shein ca nu e magazin care opereaza fizic in Romania. Cum nu ai sa gasesti nici la Amazon.

Adica cat de ingusta gandire sa ai casa vrei ca un magazin online care opereaza in toata lumea sa aiba punct de livrare in Romania. Hahahaha, hai ca am ras.

Uite ca are si adresa daca te intereseaza asa mult.
https://sheingroup.com/privacy-policy/

Brea, daca te depaseste comertul online lasa pe altii

| dullcat a răspuns (pentru goguPatent):

Ok, bre.Shein are destul de multe plangeri cu comenzi care raman in faza de ghosting.Asa e cand umbli international si nu-ti mai ajung buzunarele.Nu am pentru ce sa ma contrazic, nu-i ca si cum am comandat si e problema mea. Daca te consideri expert in comert online, ofera-i un raspuns lui OP.

| Sophieka a răspuns:

Dureaza mult o expediere de pe Shein. Poti astepta o luna buna de zile (30 de zile) pana iti ajunge comanda. Altii au asteptat si cate o luna jumate - doua luni.
E un site international si nu fac fata la numarul de comenzi pe care trebuie sa le trimita sau nu au produsul respectiv pe stocul lor personal...De aceea dureaza atat.