| Daydream a întrebat:

Tocmai mi-am cumparat o crema pentru protectie solara de la nivea care reduce riscul alergiilor produse de soare. E ok daca ma dau cu ea si pe fata avand in vedere ca am o piele care se irita (scrie ca e pentru piele sensibila) si am si cateva cosuri(cosurile mi se fac de la umiditate si praf etc), iar apoi aplic o crema bb deasupra? Dauneaza? Precizez ca am 14 ani si vara,dar doar vara imi apar cosuri si ma gandeam ca combinand aceste produse le pot reduce,iar noaptea folosesc crema antiacneica. Multumesc, funda.

1 răspuns:
| stefaniacristina77 a răspuns:

Buna! nu cred ca e bine sa te dai cu crema solara si apoi sa aplici crema BB. cel mai bine ar fi sa te duci la farmacie sau la un medic dermatolog si sa intrebi pentru a fi sigura. folosirea incorecta sau a mai multor produse necorespunzatoare impreuna iti pot provoca iritari, cosuri, bubite etc.