| Elide a întrebat:

A folosit cineva fondul de ten dermacol? Deoarece nu știu dacă e potrivit, l.as folosi la o nunta seara,am văzut pe YouTube multe fete care făceau review-uri și erau uimite de puterea lui de acoperire, sincer nu aș vrea să se facă urat după mai multe ore și să arate ca o masca!

2 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Fondurile de ten cu acoperire mare/foarte mare cam arată ca o mască. Chiar dacă le aplici cu un burețel umed, ca să poți absorbi excesul, chiar dacă o să aplici ulterior apă termală, ca să nu mai arate tenul așa pudrat, tot se va vedea că porți fond de ten.
Cel de la dermacol acoperă foarte bine, doar că e pentru persoanele cu tenul uscat; e hidratant. Dacă tu ai un ten normal/mixt/gras, o să îți lucească fața în câteva ore

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am vazut clipul Andrei si nu am mai vrut sa incerc fondul asta de ten, nu m-as risca sa il incerc laughing
https://youtu.be/Q-i95sIg97w
Poti sa-ti cumperi Revlon Colorstay, Este Lauder double wear, Rimmel London lasting finish 25 hour, Catrice HD sau un fond de ten de la MAC - poti sa cauti pe net poze inainte si dupa aplicare ca sa vezi cat de mare este acoperirea lor.
Catrice Hd minutul 6:30 :
https://youtu.be/zwG9ce893eg