| doinitza94 a întrebat:

A folosit cineva Masca exfolianta cu arbore de ceai si castravete de la Avon naturals?
Imi puteti spune parerea voastra fata de acest produs?

Răspuns Câştigător
| deutSa a răspuns:

Nu`mi place, mi se pare inaclaioasa! Fata aceea e reprezentant Avon? [ daca da stie ea de ce ti-a recomandat`o laughing ...ca sa dai comanda de ea ]

Eu iti recomand masca de fata foarte eficienta pentru tenul acneeic, cu cearcane, prea gras sau prea uscat :

1 lingurita miere + jumate de lingurita de lapte apoi amesteci bine pana se obtine o pasta

Inainte de a aplica pe fata spala`te cu apa calduta pentru a deschide porii, apoi aplica masca, las`o 10-15 minute in functie de necesitate, apoi clateste cu apa rece pentru a inchide porii si la nevoie foloseste suc proaspat de castravete sau iti recomand lotiunea tonica de la Bioten [ in loc de sucul de castravete ] pentru o improspatare a tenului!

| YouMe a răspuns (pentru deutSa):

Am incercat-o si eu si m-am trezit cu tone de bube pe fata...de la ingredientele cremei. Sfatul meu, fa-ti acasa masca de fata, poti gasi anumite retete pe net sau vezi tu, dar in orice caz cremele de la avon nu sunt testate pe toate tipurile de piele.

| doinitza94 explică (pentru deutSa):

Multumesc mult si tie si lui luliluli12...
Voi incerca neaparat masca recomandata de tine...e usor de realizat din cite vad.Eu am tenul cam uscat si sensibil, dar sper sa ma ajute masca asta! :*

Eu deja am facut marea prostie de a da comanda de aceasta masca si mi-am mai comandat si un tonic, tot de la Avon, Solutions...deja e prea tirziu s mai anulez comanda, poimiine o primesc...

| YouMe a răspuns (pentru doinitza94):

De obicei reprezentanti avon recomanda toooate produsele din brosura doar pentru a face comanda iar cand un produs nu-ti place, nu ei sunt de vina sadsad am patit destul de des asta dar m-am invatat minte! Ai grija ce comanzi si uitate la ingrediente

| deutSa a răspuns (pentru doinitza94):

Sa`mi spui daca te-a ajutat cu ceva masca :* sau daca mai ai nevoie de masti, sau soltutii pentru cosuri, etc spune`mi :*

| doinitza94 explică (pentru YouMe):

Ahh,da,stiu...m-am "ars" de mai multe ori asa, in speranta ca o sa iau niste produse bune, da' nu a fost asa... sad

| doinitza94 explică (pentru deutSa):

Eu am fata cit de cit curata (ma rog, citeva puncte negre si citiva pistrui care practic sunt invizibili ) adica nu prea am probleme cu acneea din fericire
Da de ceva timp(mai precis de primavara asta ) a inceput sa mi se exfolieze pielea, in special pe frunte si pe obraji...mi s-a uscat parca...de asta si vreau sa icerc ceva in speranta ca imi va trece problema intr-un final! :*

| deutSa a răspuns (pentru doinitza94):

Ti-am zis foloseste masca care ti-am scris`o mai sus :* si sa`mi spui daca te-a ajutat. bafta :*

| doinitza94 explică (pentru deutSa):

Multumesc mult! :*
Iti voi spune in curind rezultatele

| doinitza94 explică (pentru deutSa):

Buna!
Am folosit masca care mi-ai recomandat-o si e superba! Multumesc mult, m-a ajutat mult! Fata mea este mai moale...
Apropo, am incercat un fel de gomaj, pe baza de iaurt si cafea
1 lingurita de iaurt
1 lingura suc de lamaie
1 lingura de miere
1 lingura de cafea
Amesteca si aplica pe fata.Lasa sa se usuce putin si freaca usor, circular.Clateste cu apa calduta, dupa care cu apa rece.

E foarte buna si m-am gindit sa ti-o recomand si tie, deoarece pe mine m-a ajutat

:*

| deutSa a răspuns (pentru doinitza94):

Ma bucur ca te-a ajutat :* si mersi frumos pentru masca >big grin

12 răspunsuri:
| YouMe a răspuns:

Naspaa...

| doinitza94 explică (pentru YouMe):

Da?
pentru ca mi-a recomandat-o o prietena, a sous ca ei ii merge bine