| SimonikBarbieGirlInTheWorldKid a întrebat:

A venit vara si nu stiu ce culori sa port.Am parul blond si ochii albastrii, si nu prea stiu ce culori sa port! As vrea parerea voastra! fundita!happy

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| IWillNotBeFalseInWhoIAmAsLongAsBreathe a răspuns:

Daca ai pielea alba, deschisa poarta culori mai aprinse ( portocaliu rosu ) daca nu - crem, bej, alb

| Coco2730 a răspuns:

Cel mai important lucru in alegerea cromaticii hainelor este culoarea pielii. Teoria spune ca exista trei culori de baza care se amesteca in pielea unei persoane: roz, albastru si galben. Daca ai pielea alba foarte deschisa esti o vara, deci e recomandat sa porti culori ca albastru-marin, fuschia, verde-brotacel. In colectia primavara-vara 2011 a Donatellei Versace am vazut multe aplicatii textile gen- albastru neon si auriu, nuante de verde.