| Beibiiis a întrebat:

Acum am o problema cu vestimentatia. Am stat de vorba cu mama mea si am ajuns la un subiect. Era vorba de haine si m-a intrebat ce haine sa+mi cumpar acum pentru clasa 7. a deoarece a observat ca eu nu prea port uniforma [ Uniforma nu ma vantajeaza deloc dupa ce ca sunt slaba am 1.60 si 41 de kg. ma faci si mai slaba asa dra nu port!] Uniforma de la scoala este sacou, pantaloni negri si camasa alba. Deci hainele culoarea asta trebuie sa fie. Ce credeti ca as putea purta mai ales la inceputul anului? Mentin ca sunt bruneta`, m-am tuns de curand deoarece aveam parul pana la solduri insa acum il am pana in zona coatelor chiar putin mai sus, zona gleznelor este foarte subtire si zona gatului, adica e ca si cum in zona gatului mi-au iesit oasele in relief. Din intrebarile precedente ati observat ca nu prea am forme. Port mai mult blugi happy! Deci fusta va rog nu-mi sugerati deoarece nu ma simt bine in ea! Sunt slaba dupa cum am spus si nu neaparat ca nu ma simt eu bine dar nu-mi place deloc cand lumea [si prin lume se intelege colegii] ma priveste asa... Si ma vorbesc pe ascuns ca sunt slaba ca nu am sanii, forme. Sunt sensibila si. Va rog ajutati-ma! Dati-mi linkuri cu tinute happy care sa ma si avantajeze in zona gleznelor, gatului!happy Si cum sa-mi prin parul!happy Dau fundita si voturi!:*

Răspuns Câştigător
| KirigayaKirito a răspuns:

Te ajut eu! Pentru par intra pe site-ul www.taaz.com.Este un site care il recoman tuturor deoarece poti pune poze cu tine apoi te poti machia, lua coafuri usoare de la vedete sa vezi cum iti sta apoi poti sa ti le faci si singura.
Ca imbracaminte poti purta o camasa cu maneci treisfert, ti le poti suci tu si cu o vesta pana deasupra taliei de blugi sau neagra pe care o poti personaliza cu un lantisor sau o brosa agatata la piept. Daca esti slabuta ti-as recomanda o fusta dar daca nu iti place poti purta niste blugi taiati(sti tu) ori blugi negri in carouri care sunt chiar draguti! Nu uita sa pori tot deauna un accesoriu in zona ta cea mai avantajoasa(sa iti dau un exemplu, daca ai buze mici fardeazate putin mai interesant la ochi ca sa captezi atentia acolo, daca esti slaba in jurul taliei puneti o geanta sau bratara supradimensionata)! Sper ca te-am ajutat! Te pup! FUNDA?:D

6 răspunsuri:
| Aly28 a răspuns:

Buna,ar trebui sa te consideri norocoasa ca esti asa slaba,oricum esti in perioada de pubertate,si corpul se mai modifica pe parcurs. Poti purta orice vrei,si fustele rochiile te avantajeaza chiar daca nu crezi. Poarta bluze cu imprimeuri,broderii,etc, sutien cu push-up desigur, si alege niste blugi in nuante deschise.alb,crem,bleo
iti las mai jos niste tinute care cred ca ti se potrivesc.cu pantalonasi:)
http://www.polyvore.com/cgi/set?id=35122748
http://www.polyvore.com/cgi/set?id=35123285
http://www.polyvore.com/cgi/set?id=35123497
In plus consideri ca esti prea slaba poate acum,dar inca esti mica, deoarece nu stii sa-ti pui corpul in valoare, dar incearca sa vezi avantajele:*

| Naoa a răspuns:

In legatura cu hainele, incerca blugi/pantaloni drepti. In acest fel, iti maschezi gleznele. Iar pentru gat, poti purta esarfe. sunt superbe, se poarta si inveselesc orice tinuta :). Plus, sunt zeci de feluri in care le poti purta. Ca sa dai senzatia unui bust mai mare, cauta un sutien micut cu push-up. Nici eu nu am sanii mari, dar port sutien cu push-up si efectul este incredibil!
Pentru par, poti sa cauti pe net. Sunt sute de coafuri dragute. Uite un exemplu: http://blog.procosmetics.ro/coafuri-par-lung/

| bbxbeibiiii a răspuns:

Blugi negri, o bluza cu maneca 3/4 sau tricou gen ie si o vesta gen
http://arch2.okr.ro/......00_700.jpg
sau
http://arch5.okr.ro/......15_300.jpg

p.s. ce n-as da sa fiu asa slaba ca tine...

| Beibiiis explică:

Scuzati-mi greselile. Sunt obisnuita sa scriu cu calculatorul setat pe limba engleza iar de curand l-am setat pe romana iar se schimba putin tastelehappy!

| Beibiiis explică:

Avantajeaza*

| Beibiiis explică:

Face*
Imi cer scuze!happy