| Miuriel a întrebat:

Am o mare problema. Eu sunt lata in solduri si nu stiu ce fel de haine sa port ca sa ma avantajeze... Cateva poze si idei nu mi-ar strica.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| gki1980 a răspuns:

In cazul femeilor cu solduri late, cei mai indicati pantaloni sunt cei drepti, fara incretituri sau aplicatii in zona cu probleme. Evita sa porti pantaloni conici (pana, skinny) pentru ca acestia iti vor evidentia si mai mult latimea soldurilor. Retine ca pantalonii cu dunga pe mijloc si cei cu linii verticale alungesc piciorul.Si pantalonii evazati sunt o solutie buna pentru ascunderea soldurilor late. Acestia echilibreaza proportiile deoarece atrag atentia in partea de jos a corpului si iti confera un plus de eleganta.Foarte important este sa eviti imprimeurile si dungile orizontale, materialele lucioase si satinate, mai ales in zona soldurilor.Ca si in cazul pantalonilor, trebuie sa te orientezi catre fustele drepte sau evazate. Evita fustele mulate, tip creion sau cele care au diverse aplicatii in zona soldurilor (buzunare pliseuri etc) deoarece aceste vor da si mai mult volum.

Poti purta fuste cu talie inalta, intr-o culoare inchisa. Una dintre regulile modei, in ceea ce priveste cromatica, este aceea ca negrul subtiaza silueta, iar albul creeaza impresia de volum.De asemenea, fustele parte peste parte te vor avantaja, mai ales daca vei incalta pantofi cu toc inalt. Tocurile inalte vor alungi piciorul si vor distrage atentia de la solduri.Si in cazul rochiilor trebuie sa eviti modelele mulate. Opteaza pentru rochii fara bretele, care sa atraga atentia asupra umerilor. In acelasi timp, rochiile care iti subliniaza talia sau bustul (prin dantele, broderii, curele, diverse accesorii), vor atrage toate privirile in zona de sus a corpului. Rochiile stil roman sunt de preferat, acestea fiind destul de evazate de la talie in jos, ascunzand astfel soldurile late.Ca si lungime, sunt de preferat rochiile trei sferturi sau lungi.Cat despre costumul de baie, sunt recomandate cele dintr-o singura bucata, in culori mate, cu jocuri de linii sau imprimeuri doar in partea de sus a corpului pentru a distrage atentia din zona soldurilor. In cazul costumului de baie, iti poti masca si mai bine soldurile cu ajutorul unui pareo. vezi poze pe aici:> http://www.divahair.ro/......silueta_ta
http://www.121.ro/content/article_print.php3?article_id=4120&page_nr=1

1 răspuns:
| Amorezatul a răspuns:

Poarta haine largi mai ales in zona soldurilor si fa sport regulat!