| IoanaIoana09 a întrebat:

Buna happy! Am 17 ani jumate, 1.55 si 40 kg. Deci, am un corp de fetita, foarta multa lume mi-a spus ca arat de 13 ani nu de 17. Sunt foarte slaba, plata nu am forme, nu sunt dezvoltata, nu am deloc sani deci DELOC! Nu sunt lata in solduri. ma simt oribila deci credeti-ma ca mi-e rusine sa merg pe strada straight face arat oribil nu mai suport sad am ajuns la concluzia ca am degeaba menstruatie ca eu nu m-am dezvoltat deloc, aceeasi am ramas straight face Cu ce am gresit sa arat asa? Am facut si inot sa fac si eu muschi. dar degeaba. am slabit mai mult. Am prietene de 14-15 ani si arata de 18-19 ani sunt foarte dezvoltate, pe cand eu... Nu am avut niciodata un iubit, cine naiba sa se uite la mine? Sa fiu sincera daca as fi baiat nu m-as uita DELOC la minewinking Intodeauna mi-am dorit sa fiu inalta, sa arat bine, cand eram mica imi doream sa ajung la 16-17-18 ani sa arat bine sa port haine dar eu inca imi iau haine de la copii nu de la varsta mea pentru ca nu imi vin. Am ajuns la 17 ani si cum am ajuns? Daca ma vede lumea pe strada spune ca am 13 nu 17 sad Ce sa mai cred? Cu ce am gresit sa arat asa? crying(

9 răspunsuri:
| Lariiiiiiii a răspuns:

Eu am 12 si am 1.60 si +50 kg.
Pai foloseste : Baraka.
Du-te la farmacie happy e cu vitamine etc. si te pune pe picioare.
Pa, pa.

| irinuk28 a răspuns:

Buna,daca vrei sa te ingrasi degeaba te indopi cu mancare, poate chiar si nesanatoasa.Am citit undeva ca un om cu media normala de dezvoltare trebuie sa consume undeva la 2000 de calorii zilinic, pe cand cei cu media scazuta trebuie sa consume undeva la 3500 de calorii zilnic.Deci daca vrei sa te ingrasi, tine cont de cele 3 mese principale ale zilei +gustarile, care trebuiesc bogate in calorii. Insa la cresterea in inaltime, ei bine, ma tem ca la asta nu te pot ajuta.
Mai jos iti las un link cu alimente si caloriile lor, ca sa te documentezi mai bine.
http://www.frunza-verde.ro/tabel-cu-calorii
Sper sa iti fi fost de folos.Succes!

| IoanaIoana09 explică (pentru irinuk28):

Mananc foarte mult dar pe mine nu se pune!

| irinuk28 a răspuns (pentru IoanaIoana09):

Atunci problema ta sunt viermisorii.Bea dimineata cate o cana de lapte cu usturoi tocat in el.Da stiu, suna dezgustator, dar te ajuta sa ii elimin si asa vei putea sa mananci cat sa acumulezi.Bafta!

| irinuk28 a răspuns (pentru irinuk28):

Acum am vazut ca ai si probleme cu glanda sad...In cazul asta, nu stiu ce sa zic!

| munteanmaria a răspuns:

Du-te la doctor si iti va da niste vitamine de crestere. intre timp incearca sa mananci multe calori.

| IoanaIoana09 explică (pentru munteanmaria):

Toata viata mea am luat vitamine dar degeaba oh go on

| Kidutzzzaaaaa a răspuns:

Eu iti sugerez ca sa mananci putin mai multa carne, sa mananci un pic cam mult, da de o sa se puna pe tine. nu incerca sa faci sporturi ca o sa slabesti mai rau si chiar daca o sa faci muschi nu o sa te ajute cu nimica. daca vrei iti las o dieta de ingrasare cat sa fi OK, mie a mers asa eram si eu la 15 ani happy

| IoanaIoana09 explică (pentru Kidutzzzaaaaa):

Mananc foarte mult si mananc de toate dar nu se pune. am si probleme cu glanda