| LolaCy a întrebat:

acum am parul jumatate roscat si jumatate saten pentru ca am fost roscata si s-a mai dus. acum vreau sa ma fac blonda neaparat. ce culoare credeti ca imi iese daca ma decolorez? oare imi va iesi uniform? help pls dau funda:*

Răspuns Câştigător
| justme_4720 a răspuns:

Daca te decolorezi, unde ai roscat iti va iesi portocaliu deschis si unde vei avea saten va iesi blond.
Ca sa iti iasa blond in intregime, partea care este roscata va trebui decolorata de 2 ori, iar la sfarsit iti decolorezi si parul saten.
Decolorarea fa-o cu un oxidant de 6 sau 9, dar sa stii ca la sfarsit vei avea parul putin ars la varfuri si va trebui sa iti dai putin din ele.
Dupa ce te decolorezi sa ne spui daca ti-a iesit.Te pup

1 răspuns:
| LolaCy explică:

Dar ma tem ca daca il decolorez de 2 ori se va rupe de totsad si nici nu vreau sa raman portocaliu cu galben