| Monyyyyy a întrebat:

Buna TPU am 15 ani - fata si mama nu ma lasa sa imi epilez parul pubian, il iau eu putin cu bicul fara sa vada sad Faza e ca nu imi place si cand voi avea un prieten - sot nu i se va parea normal, nu? Nu vreau sa fiu părăsită pe chestia asta. Oricum abia astept sa plec de acasa si sa nu mai suport atâtea lucruri prostesti sad Ce parere aveti? Momentan nu am nici o sansa sa il iau doar cand o sa scap de ea, facultate cam pe acolo sad sigur băietii nu prefera cu nu? crying

Răspuns Câştigător
| Pool77 a răspuns:

Momentan pot afirma ca e devreme sa te iei cu bicul... Oricum, nu prea cred ca sa intretii relatii sexuale cu un baiat recent.
Ai 15 ani, banuiesc ca mama ta nu se uita la tine in chiloti ce ai acolo... Cand nu e acasa, te iei frumos si gata nu vede.
Si da, in proportie de 70% baietilor le plac fetele cu parul pubian ras.
Apropo, ai o mama prea comunista, urasc parintii de acest gen.

| untu a răspuns (pentru Pool77):

Nu ura parintii tai, caci ei stiu mai bine decat tine! Ei va da sfaturi cele mai bune caci au experienta, au trecut prin multe in viata! Asculta-i parintii pentru binele tau si vei putea fi fericit ca l-ai ascultat si ii vei multumi mai tarziu!

| untu a răspuns (pentru Pool77):

Fato,mai bine sa asculti pe mama ta pana la varsta de 18 ani! Dupa aceea la varsta aceea poti sa faci ce vrei, chiar vei putea marita, chiar daca ai un prieten sau logodnic cate te iubeste nespus de mult! E prea devreme sa te epilezi la varsta aceasta, macar pana la 18 ani!

| Pool77 a răspuns (pentru untu):

Care fato? laughing)))))))
Si apropo iti raspund aici pentru raspunsul de sus, CUM MAMA MEA sa nu-ti permiti copilului tau sa se ia cu bicul acolo la 15 ani? Ce vrea mama sau tata ei? Sa o faca calugarita, la 16-17 iesi in oras,iti faci prieteni, iubit incepe viata. O data si o data tot va trebuie sa accepte ca fata lor a crescut si are nevoie de mai multa libertate.
Iar apropo, sunt de acord chiar stiu pe tema scolii, banilor chiar si al prietenilor. Dar asta este igiena, nu este nimic grav

| untu a răspuns (pentru Pool77):

Despre igiena, sanatate si protectie este vorba! la 18 ani poti sa faci orice vrei, chiar daca parintii tai nu au obiectie si te lasa se te epilezi!

| Pool77 a răspuns (pentru untu):

Am inteles, deci sa inteleg ca tu nu ai sa-ti lasi copilul/copii sa-si faca igiena cum o vor ei in viitor?
La fete: Nu o sa le lasi sa-si depileze picioarele, mainile si ce mai au ele pe acolo
La baieti: Nu tu barbierit, nu tu dat cu bicul nimic?
Al naibii, parinte ai sa fii tu.

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sunt si baieti care poate nu-s deranjati de asta, dar oricum, pana o sa ajungi la varsta cand ar fi normal sa-ti incepi viata sexuala, deja n-o sa mai depinzi atat de acordul mamei si o sa ti-l poti lua singura. Mi se pare absurd sa nu te lase, e corpul tau pana la urma iar acel par este foarte inestetic si deranjant. Incearca sa-i explici asta, sau sa te faci fara sa stie ea, pana la urma ce-ti poate face?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce mi-a fost dat sa citesc.

In primul rand asta e problema ta majora la 15 ani?
Cum adica il iei putin fara sa se vada? Ce maicata la 15 ani te controleaza la puta sa vada daca te-ai epilat sau nu?

Daca vreun barbat te va parasi ca nu esti epilata acolo chiar crezi ca merita vreun efort din partea ta acel barbat?

Cand o sa ai un sot crezi ca maicata te va controla in continuare?
Vrei sa pleci de acasa ca nu iti da voie maicata sa iti epilezi parul pubian la 15 ani?

| LTAA a răspuns:

Te-au controlat pana acum sa vada daca te-ai epilat, i-ai intrebat DE CE nu vor ca tu sa te epilezi?

| NH4OH a răspuns:

Mama ta are 80 de ani? Spune-i că nu e treaba ei, că nu mai ai 5 ani și că vrei să te epilezi pentru igienă. Nu e musai să te epilezi doar pentru sex, ci te epilezi pentru tine și plăcerea ta.

| Lola05 a răspuns:

Si cand vei merge la mare sau cu fetele la piscina, nu te va lasa sa te epilezi si te vei duce cu parul iesind de sub costumul de baie? happy Prezinta-i si aspectul asta.
Probabil mama ta se gandeste ca gata, daca te epilezi ai sa si sari dupa gatul unuia si ajungi la sex. Explica-i ca faci asta pentru tine, nu pentru altii. Ca sa te simti tu confortabil cand te schimbi la sport in vestiar cu celelalte fete si chiar nu ti-ai dori ca ele sa-ti vada "desisurile" iesind pe langa chiloteii cu dantela si floricele, ca nu e placut nici pentru tine, nici pentru ele. Poate asa va intelege mai bine si nu se va mai gandi aiurea.
Of, mamele astea...

| LifeIsBeautiful12 a răspuns:

Asta tine de igiena personala si preferintele fiecaruia.Nu are nicio legatura cu baietii aici. Daca vrei sa-l lasi il lasi, daca nu, nu.Nimeni nu-ti poate impune acest lucru.Intr-adevar este cam inestetic sa stai cu parul imens insa nu e nicio rusine daca la asta te gandesti pentru ca ai abia 15 ani, esti practic un copil inca si nu cred ca te va controla cineva sa vada daca ai sau nu par.Cresterea parului in zona aceea, este absolut normala. Explica-i mamei tale ca te deranjeaza sa stai asa si ca nu se intampla nimic daca ti-l iei cu bic-ul, cred ca stie si ea acest lucru.

| LedZep a răspuns:

Se numeste igiena si intretinere si nu este nimic malefic sau daunator in asta. In plus, daca tu te simti mai bine fara par pubian, inseamna ca trebuie sa scapi de el.