| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si am acnee. Stiti cum pot sa scap de ea?
Am observat ca atunci cand pielea e uscata nu se prea vede dar cand transpir sau cand ma ud pe fata se vede si nu stiu ce sa fac.
Va rog imi puteti da niste sfaturi: poate o fi din cauza alimentatiei sau a bauturilor. Am neovie de niste sfaturi.

Răspuns Câştigător
| MaryLover30 a răspuns:

Am avut si eu acnee, dar am fost la dermatolog si mi-a recomandat o varietate de creme, geluri etc. Dintre toate pe care le-am folosit pana acum am fost cu adevarat multumita de : Crema Noreva ( Acnomega 200 ) pe care o aplicam in fiecare dimineata dupa ce ma spalam cu gelul de fata Avene, Crema Avene pe care o aplicam seara dupa ce ma demachiam cu gelul de fata Noreva ( Exfoliac ), iar in timpul zilei aplicam apa termala Avene. Aceste solutii m-au ajutat foarte mult si pot sa spun ca acum nu mai am aproap niciun cos pe fata!
Sfaturi:
1) eu una nu ma spal niciodata pe fata! nu suport asta, si pentru asta am apa termala avene!
2) A fost o perioada cand am intrerupt cu totul tratamentul, si cum eu nu ma spal pe fata deloc, au reinceput in ceva mai mult timp sa-mi reapara cosurile! dar am reluat tratamentul si au disparut!
3) nici tu sa ne te mai speli pe fata cu apa de la robinet! contine bacterii si cred ca si de asta acneea continua!
4) Daca nu iti permiti toate aceste produse incearca doar apa termale si crema Nore! te vor ajuta mult!
5) Conteaza si alimentatia, dar mai important este sa mananci cate putin din toate astfel corpul tau va putea capata toate vitaminale necesare!
6) Mesele zilnice : micul dejun, pranz si cina, si 2 gustari - intre mic dejun si pranz; si intre pranz si cina!
Sper ca te-am ajutat pup!

| anonim_4396 explică (pentru MaryLover30):

Tu de unde esti?

| DjRusso a răspuns (pentru anonim_4396):

Bucuresti.

5 răspunsuri:
| Vofuse a răspuns:

La varsta asta e normal sa apara acnee. Se face de la sebumul pielii. Iti recomand sa cauti la farmacii Isotrexin. E un gel bun pentru inlaturarea acneei.

| DjRusso a răspuns:

Toate prostiile care-ti ies pe corp gen acnee, cosuri, etc sunt din cauza hormonilor, poti merge la un doctor sau farmacist si sa il intrebi sau pe cale naturala, iti calmezi hormonii incercand ceva nou probabil pentru tine : Sex. Easy.

| anonim_4396 explică (pentru DjRusso):

Daca ar fi fete doritoare de sex ar fi ceva, dar nu sunt.
Nu stiu daca cineva ar face sex doar de placere. laughing)
Mersi oricum. happy