| pufosheniaa a întrebat:

Am probleme cu transpiratia excesiva sad. Deci asa.cateodata ma ia cu calduri, si transpir toata, nu miroase, dar pe bluze se vede aiurea, stiti e destul de naspa la o petrecere, dansezi si numai te trezesi dintr`o data uda din cap pana in picioare. sigh Nu stiu ce sa fac. Am 12 ani, am menstruatie. Poate fi din cauza pubertatii? Si cum as putea sa scap de chestia asta? As vrea fara pastile. Si tin sa zic ca sunt slaba, adica nu sunt grasa ca sa fie din cauza asta. thinking Nu vreau raspunsuri gen: asteapta, o sa teraca. Vreau ceva eficient si sa se rezolve intr-un timp relativ scurt.

P. S: nici deodorantele nu prea ma ajuta. Stiti si vreun deodorant care sa protejeze bine?

2 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Deodorante...nu prea
Daca tu transpiri mai mult decat e normal,deodorantele nu prea au ce face,nu-s concepute pentru asta
Incearca la faramacie, se dau spray-uri

apropo...te epilezi nu? daca nu, ar cam fi si asta o problema.

| DBlack a răspuns:

Eu unul sunt baiat.nu sunt genu sa tranpir asa de des happy iti recomand nivea antiperspirant spray... este mult mai bun decat acela normal, dar ia-ti pentru femeihee hee) logic happy. incearca si antiperspirant pentru femei.dar SPRAY! si cand iti dai, dati la subrat si pe burta, etc. unde crezi tu ca transpiri, pe spate, etchee hee. doar incerci, nu pierzi nimic