| alicegril a întrebat:

Am 16 ani, 166 cm si 45 de kg.Cam cat ar Mai trebui sa slabesc pentru a avea greutatea ideala?

15 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Nu mai trebuie sa slabesti, ci sa te mai ingrasi macar pana la 50 kg.

| mona a răspuns:

Ar trebui sa te mai ingrasi daca vrei sa ai greutatea ideala

| Sara2 a răspuns:

Poti sa mai pui lejer 4-5 kg, si vei arata super, nu esti grasa deloc oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nevoie sa mai slabesti! Chiar ar trebui sa te mai ingrasi putin pentru ca esti prea slaba pentru o persoana care are 1, 66 :o.
Macar 50 kg trebuie sa ai!

| andru10best a răspuns:

Esti prea slaba. Mai ingrasa-te.

| Anca2999 a răspuns:

Ar trebuii sa te mai ingrasi vreo 5 kg laughingchiar 7-8

| figure a răspuns:

Te uiti in oglinda si apreciezi singura.
Nu te mai lua atata dupa standarde. Pana la urma lucrurile astea depind si de conformatia osoasa a fiecaruia, de masa musculara, etc.
Stabileste-ti propriile tinte.

Banuiesc ca ti-ar mai prinde bine 2, 3 kg.

| Inela a răspuns:

Hei alicegirl!
Pai de slabit nu mai trebuie sa slabesti, dar nici sa te ingrasi 5-7 kg doar pentru ca asa ar trebui dupa inaltimea ta etc. Apreciaza-te in oglinda, daca esti putin slaba mai ingrasa-te, daca arati bine stai asa cum esti; si eu am inaltimea ta si aceleasi kg si arat bine, doar ca eu am 14 aniwinking
O zi buna!

| d182 a răspuns:

'greutatea ideala' mi se pare un rahat. slabeste sau ingrasa-te pana te simti bine in pielea ta (evident facand exercitii si mancand sanatos, nu ca mine ohgod). Nu-i lasa pe altii sa-ti spuna ca esti prea grasa sau prea slaba, sunt sigura ca esti perfecta asa cum esti happy.

| Twichh a răspuns:

Sa slabesti? la greutatea asta te poti numi anorexica straight face. Ingrasa-te sa ai peste 50 de kg...auzi cica cat trebuie sa mai slabestilaughing) doamne

| d182 a răspuns (pentru Twichh):

Nu poti numi pe cineva anorexic luandu-te dupa greutatea acestuia.

| vladclaudia a răspuns:

Pentru varsta ta esti slaba...

| Alexandrel_Alex_1990 a răspuns:

Pai problema e k pentru varsta ta esti mult prea slaba! mai mananca pana la 50 kg!

| Balotelli2000 a răspuns:

La inaltimea asta ar trebui sa ai 55-60 kg ca sa fii okhappy

| popandreea98 a răspuns:

Pentru inaltimea ta ar trebui sa ai 56 -50 kg. nici de cum 45