| BybyMary a întrebat:

Am 15 ani, 48 kg si 1, 55 m. Cat ar mai trebui sa slabesc ca sa ajung la greutatea ideala? Daca imi dati si niste exercitii pe care le pot face, ar fi foarte dragut happy DAU FUNDA.

Răspuns Câştigător
| RTDRomania a răspuns:

Buna,la varsta ta e bine greutatea si la inaltime eu zic ca nu mai trebuie sa slabesti, eu am 14 ani 1.78 si 60 kg si asa trebuie, dar daca ai burta ar trebui sa mergi cu bicicleta, sa alergi, si sa mananci mai sanatos, de exemplu sa bei lamaie cu apa minerala dar de 2 ori pe saptamana.de ex sapt asta doua si nu cealalta ci a treia iar ca daca nu pierzi bacterile de care are nevoie cuerpul uman, bafta :*

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Consumă mai multe fructe și legume cât mai proaspete, carne slabă, ceaiuri depurative, lactate degresate, etc. și multă mișcare în aer liber (role, ciclism, alergat, etc.).
Trebuie să ai 45 de kilograme.
Pa, pa.

| BiuL a răspuns:

Inca vreo 3 kg.

| Naяutσ a răspuns:

Nu ai nevoie sa slabesti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nevoie sa mai slabesti! Esti ok!

| Anonymous1995 a răspuns:

Te aflii deja la greutatea ideala tongue

| nonameXD121314 a răspuns (pentru Anonymous1995):

Sa slabesti? lol si eu am 15 ani si am 64 kg

| Inger0Cazut a răspuns:

Nu esti grasa, esti scunda.Ca sa te mai inalti trebuie sa mananci lactate, si sa bei multa apa.
Poti sa sari si coarda sau sa mergi mult pe bicicleta.Sau sa faci plimbari pe jos.

| EmYyYEmilian a răspuns:

1,55 m la 15 ani..inseamna ca esti scund. nu slabi lasate asa

| crazypretty a răspuns:

Nu stiu conform formulei de calcul a lui lorenzo ar trebui sa mai slabesti vreo 6 kg pana la greutatea minima cea pe care o ai acum fiind cea ideala eu am 160 si 48 de kg iar conform formulei greutatea mea ideala ar fi de 54 iar 47 minima si iti zic din propria experienta aveam 59 de kg si am reusit sa slabesc atat prin faimoasele minime 8 ore de somn am mancat fara paine si adio suta in mie suculetelor si pufuletil or de orice fel si neaparat mananca micul de jun si fiecare masa cu inghitituri mici si fara mancare dupa sapte seara iar dupa ora 15 fara chestii extrem de greu digerabile gen cotlete de porc eu zilnic merg cu rolele vreo trei ore seara

| pirij a răspuns:

Greutatea ta ideala este intre 44 si 60 kg dar greutatea ideala este 52 kg http://calculator-greutate-ideala.host22.com/......ideala.php