| raisa1993maria a întrebat:

Am 21 de ani, 1.51 inaltime si 48 de kg. Fiind mica de statura se depunde orice, destul de repede. Problema e ca vreau sa slabesc, sa ajung la 43 de kg. Nu sunt foarte grasa, doar ca am burtica si nu mi place. Baeu cola, mult cola, mananc si dulciuri destul de des. nu mananc supe/ciorbe aproape deloc. Nu vreau sa tin o cura de slabire dupa care sa ma ingras dublu. Vreau sa va intreb. daca renunt la cola si o inlocuiesc cu apa, daca in loc de un baton de ciocolata rontai un mar, daca nu mai mananc dupa ora 18 si renunt si la paine, prajeli cat de mult pot, oare slabesc? ce sfaturi imi dati? Mentionez ca nu am timp sa fac sport avand in vedere ca am programul destul de incarcat fiind cu facultate. multumesc

Răspuns Câştigător
| capricc a răspuns:

Daca renunti la zahar si la paine slabesti oricum in timp. Consuma mai putina sare sa vezi rezultate imediate (din pacate o sa elimini doar apa). Cola cu zahar adio definitiv. Cola light cand mai iesi in oras.

In schimb, fa-ti masaj! Masaj cand faci cada in loc de dus, masaj cand te bagi in pat etc.

Fitness acasa! Ok, n-ai timp sa te duci la sala (dus, schimbat, dus, intors acasa) Inteleg. Dar poti sa faci fitness acasa.

Eu iti recomand pentru abdomen Tae Boo Insane Abs (il gasesti online) miscarile twist de rasucire. Iti mai recomand Insanity Abs la saltea (e o nebunie curata) si Pilates! Cam in ordinea asta. Iti iei frumos un carnetel si iti faci un program pe zile si te tii de el. AAAA si 8 minute abs workout, cum puteam sa uit de el!

Mai multe seturi de exercitii aici http://fucsia.ro/category/diete-fitness/fitness/page/2/

8 răspunsuri:
| raisa1993maria explică:

Nu prea inteleg rostul intrebarilor pe care mi le pui tu in raport cu ceea ce am intrebat eu!

| Alexaandreea a răspuns:

Buna! Eu vreau sa-ti vorbesc despre DIETA RINA:este foarte permisiva, eficienta si usor de tinut! Imi permit sa ti-o recomand pentru caa in cazul meu chiar a functionat si am slabit mult!

| raisa1993maria explică (pentru Alexaandreea):

Super, multumesc happy

| Alexaandreea a răspuns (pentru raisa1993maria):

Ma bucur ca ti-am putut fi de folos! Te pup si m-ai astept intrebari! :-)

| meatloaf a răspuns:

Renunta la carbohidrati si vei slabi de 2 ori mai mult decat iti doresti!-Faina[adica tot ce e de patiserie]
Zahar[sucuri, prajituri],
Cartofi sub orice forma Orez, paste, fructe foarte dulci, etc.

| GiaT a răspuns:

In primul rand, renunta la cola, te baloneaza si te ingrasa fara sa iti dai seama, bea cat mai multa apa. Daca nu poti renunta la ciocolata incearca sa manaci cat mai putina. Daca vrei sa slabesti, trebuie sa schimbi cateva obiceiuri nesanatoase si sa incerci s afaci miscare, oricat de putin timp ai avea, poti alerga 15 minute in jurul casei sau poti face in jur de 100 de abdomene acasa in mai putin de un sfert de ora.