| Dioxid a întrebat:

Hey! Va cer ajutorul si va rog sa imi raspundeti serios...
Eu am fost destul de grasa din trecut, ( am doar 13 anilaughing ) mai bine spus acum ceva luni. Am reusit sa slabesc si acum parintii ma obliga sa mananc mult gras si proststraight face
Cand vreau sa rontai ceva( morcov, mar) imi spun, " Iarasi vrei sa slabesti?"
Mama face doar supe grele, piureuri de cartofi cu carne de porc, sarmale..nicidecum salate sau ceva usor. Tare imi este frica sa nu ma ingras la loc, plus ca ma obliga sa mananc..adica nu ma lasa sa ma ridic de la masa pana nu termin sau daca nu gust din prajituri. Nu stiu cum sa le explic ca nu-mi place acea mancare( acum ceva timp mancam) dar am devenit mai precauta.Repet! Ma obliga! Help..nu vreau sa ma ingraspuppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sbafbsvlisach a răspuns:

Doamne cum sa te oblige? Fac asta doar fiindca tu nu le spui verde-n fata sa-si vada de treaba lor.Ai 13 ani e cu totul si cu totul numai problema ta ce mananci. Daca tu crezi ca esti grasa slabeste draga cat vrei si apoi daca ti se are ca esti prea slaba ingrasa-te la loc.Fa cum vrei si spune-le asta pe fata. Sper ca nu esti genul de persoana care spune ca nu vrea sa-i faca sa se simta prost si de aceea nu le spune nimic.In viata trebuie sa fii onesta si sa spui ce ai pe inima, ca daca nu tii totul in tine si asta o sa te afecteze foarte mult phsihic. Sper ca te-am ajutat:*

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

De la supa si salata nu te ingrasi, macar prefa-te ca mananci, daca ai reusit sa slabesti acum ar fi o prostie sa mananci de toate [ca asa vrea mama ta], nu te poate obliga

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca doar mancare grasa si cu exces de carne se consuma in casa spune-le ca nici pentru ei nu e sanatos ceea ce mananca zi de zi.

| raluca47 a răspuns:

Mama ta iti pune mancre in farfurie? daca da atunci fate ca vrei sa o ajuti cu masa si puneti mai putina mancare.eu de exemplu daca manan ceva dulce orice chiar si o bombonica nu mai am pofta de mancare sau poti sa ii spui ca ai mancat ceva inainte de masa sinu mai pti manca altceva

| laviniagabriela a răspuns:

Da ajut.o cand pune masa si puneti tu mai putin dar trebuie sa vorbesti si cu ei sa le explici ca nu vrei sa te ingrasi