| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am 21 de ani si nu prea obisnuiesc sa ma barbieresc, dar acum de vreo saptamana m-am barbierit pentru a 2-a oara. Cineva mi-a zis sa nu ma barbieresc ca o sa-mi ramana semne de la cosuri.

Chestia e ca eu am parul saten spre blond si barba si mustata tot asa le am, dar de la o vreme de cand am inceput sa ma barbieresc au inceput sa imi iasa niste fire de barba negre si mai aspre decat primele de acelasi fel cu parul saten-aurii.

Intrebarea mea este se vor schimba cand vor mai creste in lungime, la fel ca parul?

Adica barba si mustata e la fel ca parul; daca e unu blond barba si mustata tot blonda e.....etc?

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Vlad89NN):

Sa dea Dumnezeu sa te auda; neagra sa nu fie ca asta ma ingrijoreaza pe mine, ca nu mi-s-ar potrivi cu culoarea parului meu.

| cristeaflaviurafael a răspuns:

Cosurile stai linistit apar din cauza hormonala dar ar fi bine sa te consulti cu medicul dermatolog depinde si ce lotiune ai folosit, lama.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru cristeaflaviurafael):

Masina de tuns cand ma mai rad in cap, ca m-am barbierit odata cu bic gillet din ala cu 3 lame sharp si simteam ceva in barba o senzatie dinaia ca si cand ar da ceva sa iasa afara.
Parca i-mi simtaem barba amortita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Vlad89NN):

Cand ma rad arat ca unu de la casa de copii, ca un pui despielitat laughing.
M-am barbierit cu gandu ca o sa-mi creasca barba in mai multe locuri sa pot sa-mi fac borduri.
Da si cu barbieritu ista trebuie sa stii si cum sa dai cu lama, da nu in sensu sa nu te tai, in sensul ca pe unde nu ai sa ati creasca exact acolo.
Parca asa ma auzit de undeva daca nu cumva ma insel.

Răspuns utilizator avertizat
| cristeaflaviurafael a răspuns (pentru anonim_4396):

Ciudat nu prea stiu ce-i de facut-consulta medicul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu doar sper sa nu imi creasca barba neagra!