| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am 21 de ani si nu prea obisnuiesc sa ma barbieresc, dar acum de vreo saptamana m-am barbierit pentru a 2-a oara. Cineva mi-a zis sa nu ma barbieresc ca o sa-mi ramana semne de la cosuri.

Chestia e ca eu am parul saten spre blond si barba si mustata tot asa le am, dar de la o vreme de cand am inceput sa ma barbieresc au inceput sa imi iasa niste fire de barba negre si mai aspre decat primele de acelasi fel cu parul saten-aurii.

Intrebarea mea este se vor schimba cand vor mai creste in lungime la fel ca parul?
Adica barba si mustata e la fel ca parul; daca e unu blond barba si mustata tot blonda e.....etc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| kyte a răspuns:

Nu neaparat.am mai vazut blonzi cu barba usor neagra.dar de regula da. parul de pe fata se aseamana cu parul din cap.Cat despre barbierit, mai bine foloseste ceva impotriva cosurilor daca tot ai teama ca o sa iti ramana semne pe fata decat sa stai neingrijit, mai ales ca barba ta nu da bine fiind blonda aurie.Bafta

| anonim_4396 explică (pentru kyte):

Pe mine ma ingrijoreaza sa nu fiu saten si sa ma barba neagra

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Vreoam sa zic adica sa nu am barba neagra + ca eu cand ma barbieresc ma irita barba la gat cand ma uit in jos si arat si ca un pui baltat laughing.

| kyte a răspuns:

Incearca sa folosesti gel de ras sau spuma din abundenta pentru a nu te irita.Stai linistit cu timpul se va obisnui locul acela si o sa te mai iriti.Asta e de acum incolo esti barbat si unui barbat ii sta bine barbierit.Mai sunt si exceptii totusi.Cat despre culoarea barbii, o avem cu ne-a lasat dumnezeu nu ai ce sa ii faci decat sa o lasi sa creasca mai mare si sa o vopsesti. Daca o sa fie neagra si nu iti place o dai jos.