| Myr3ll1994 a întrebat:

Am 17 ani (aproape 18) si am o problema cam ciudata zic eu, nu stiu de ce dar nu imi creste cum trebuie parul pe fata. Mustata imi creste dar... nu cum trebuie adica este cam rara. Dar nu asta e problema, mustata este destul de ok, problema adevarata este barba, nu imi creste decat 2, 3 fire si alea mici de tot abia se vad. Care poate fi problema? Ma barbieresc destul de rar deoarece imi creste destul de greu, iar cand ma barbieresc, tai doar mustata ca la barba nu am ce... Am auzit ca problema este din cauza ca sunt blond si din cauza asta nu imi creste dar mustata nu este blonda deloc este neagra. Ce vreau eu sa stiu este din ce cauza nu imi creste barba. Are careva vreo idee?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Valentin333 a răspuns:

E mai bine sa nu ai barba nu inteleg de ce vrei sa iti creasca barba ca sa te barbiresti o data la 2 zile?

| Felys a răspuns:

Norocul tau ca nu esti paros, la ce naiba iti foloseste barba, oricum o dai jos

| frikk a răspuns:

Mananca bananewinking monkey

| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

Nu înțeleg logica asta :-?
dacă oricum te-ai fi bărbierit, de ce să ai păr? o.O
părerea mea e că oricm barba ar fi inestetică atâta timp cât ești blond.
citește http://www.groapacuprosti.ro/2009/10/cum-sa-faci-sa-ti-creasca-barba.html poate te ajută.

| alex951 a răspuns:

Frate nu te speria asta e un lucru de nimic dar zi-mi si mie tu vrei sa ai barba? daca da trebuie doar sa te barbieresc mai des ca asa o sa cresca mai deasa

| alex951 a răspuns:

Asta e fizionomia fiecaruia si eu am barba si am aproape 17 ani si freatele meu de 23 nu are cum o am eu (eu o am mai deasa)dar asta fizionomia fiecaruia

| alex951 a răspuns:

Eu iti zic atat daca vrei sa ai barba barbierstete mai des si nu doar mustata cat si barba asa o sa creasca mai mare si mai deasa

| Alexcsandru7 a răspuns:

laughing..asta nu e o problema asa de grava..eu am aproape 18 ani si ma barbieresc de 3 ani aproape 4 ..si am dita mai barba..depinde si de fizicul omului, adene. daca parintii sunt parosi etc..am un var are 21 de ani si nu are par pe fata doar mustata..deci? ..eu unu sunt destul de satul sa ma barbieresc..si mie sila cand o fac laughing..deci eu as vrea sa fiu in locul tau

| Myr3ll1994 explică (pentru Alexcsandru7):

Vreau sa am barba deoarece te face sa pari mai dur, si arati si mai fain.

| Alexcsandru7 a răspuns:

Adevarat..am scucces mai mare la fete.te face mai matur laughing