| georgyana19 a întrebat:

am devenit f complexata si preocupata din cauza podoabei mele capilare. Observ ca majoritatea fetelor fie ca au parul lung sau mediu, au un par superb, le pare perfect sanatos si intins. Al meu e lung si am mari probleme cu el, se ingrasa repede in 2-3 zile deja e uns si se vede mai ales pe breton, dar cel mai mult ma deranjeaza este ca de fiecare data dupa ce il spal, sta electrizat si valvoi, are un aspect aspru si nearanjat oricat m-as pieptana. Nu stiu ce sa ma fac, poate e si din cauza samponului folosesc acum wash& go cu urzica si nu folosesc balsam si nici un tratament ca sa nu mi-l ingrase mai mult. Cele care sunteti in situatia mea sau cunoasteti persoane care au aceeasi probleme, da ti mi va rog sfaturi cum sa-l intretin? ce samponuri sa folosesc, masti sau balsamuri? Va multumesc

Răspuns Câştigător
| callie2 a răspuns:

taie-i varfurile si nu il mai pieptana asa agresiv, asta e un alt motiv pentru care se electrizeaza. foloseste balsam si masca de par. nu te pieptana pe parul ud decat cu un pieptene cu dinti rari. parul se mai ingrasa si daca iti treci mult mainile prin el sau daca il tii acoperit mult. daca ai firul subtire, vopseaua ajuta sa-i dea stralucire si il mai intareste putin, poti opta deci pentru o nuanta apropiata de culoarea ta. avand in vedere ca e lung trebuie sa ai mai multa grija de el pentru ca e mai batran firul deci mai sensibil. funda?

4 răspunsuri:
| Cccccccccccccorina a răspuns:

Problema asta o am si eu.si da, trebuie, si ma spal la fiecare 3-4 zile. chiar acum trebuie sa ma duc sa ma spallaughing))) si am inceput sa folosesc sampon si balsam din aceeasi gama, si nu folosesc constant numai o gama anume, de ex am folosit pantene-foarte bun, acum am alta gama, dar nu se gaseste in Romania(stau in anglia) si trebuie sa il clatesti la fel de bine. iar dupa ma pieptan si il usuc. il las asa iar dupa 3-4 zile din nou aceeasi metoda si uneori mi`l incretesc(bucle cu ondulatorul) sa stea mai bufant sincer nu`mi place sa il am intins, lipit de cap laughing... sper ca te-am ajutat putintel.
succes

| Dollicious a răspuns:

Wash&Go e un produs foarte prost, ingrasa parul, si face matreata.Eu folosesc sampon Wash&Go si balsam Pantene, care e foarte bun pentru parul valvoi si electrizat, am si eu aceeasi problema ca si tine, in afara de partea cu parul gras!

| elenaborosoiu a răspuns:

Hello! Samponul este de vina, Wash&Go este cel mai prost sampon intalnit cel putin de mine! incearca nivea, dove sau elseve so yves rocher sunt foarte bune si nu uita ca trebuie sa mergem odata la 3 luni la coafor sa ne taiem varfurile despicate ale parului

| georgyana19 explică:

Mersi tuturor de raspunsuri, am sa iau in considerare tot ce mi ati spus. P. s mi-ar fi placut sa mai fi putut da o funda pentru un raspuns