| Krinutza a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor sper ca ma puteti ajuta.
Parul meu este aspru, foarte electrizat si fara volum chiar daca folosesc balsam. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| LovelyPuppyEyes a răspuns:

Buna happy Deci stai 3 ore cu tratamentul acesta pe cap: trebuie sa amesteci un singur ou cu 1 lingura de ulei de masline. Asta am folosit eu pentru un par mai fin big grin il faci in fiecare saptamana 1 data. De la Carrefour iti poti lua cristale lichide. Cristalele le aplici dupa ce te-ai spalat pe parul umed, dupa care iti usuci parul cu foenul. Crede-ma, functioneaza! Am tett totul pe mine si acum am parul des, stralucitor, sanatos si frumos! Bafta :*

| LovelyPuppyEyes a răspuns (pentru LovelyPuppyEyes):

Testat*

| Krinutza explică (pentru LovelyPuppyEyes):

Multumesc pentru ajutor azi voi incerca:*

| Krinutza explică (pentru LovelyPuppyEyes):

Mai am o intrebare faza cu oul o fac dupa spalare?

| LovelyPuppyEyes a răspuns (pentru Krinutza):

Il faci inainte de spalare, cu 3 ore inainte ca sa isi faca efectul

7 răspunsuri:
| DeepLooking a răspuns:

Si eu aveam parul aspru si se incurca foarte tare(plus ca este si cret...), dar de la o vreme am inceput sa aplic o masca o data pe saptamana. Masca o fac dintr-un galbenus de ou, putina zeama de lamaie, o lingurita de miere de albine si ulei de masline, astfel incat sa fie un amestec omogen(sa nu diluezi foarte mult cu ulei de masline).Eu stau cu masca 2-3 ore. Acum am parul moale si frumos, dar a devenit asa dupa 2-3 aplicari, nu din prima. happy

| jpg98 a răspuns:

Asa mai patesc si eu, da fac baie la cap mai des si nu il mai pieptam ci doar imi mai dau cu mana prin el... oricum asta depinde si de cum il usuci. daca ai un fion este mult mai bine. si in legatura cu volumul poate fi din cauza balsamului, pentru ca nu toate iti fac parul asa cum il vrei.te sfatuiesc sa iti iei alt balsam unul mai bun si dupa ce faci baie la cap sa lasi parul asa sa nu il piepteni dar sa dai de ulte ori cu mana mai spre crestet, stii tu sa il "umfli".

| Poof_Lolok_1976 a răspuns:

Incearca sa nu il perii imediat ce s-a uscat :S. Iar pentru volum sunt anumite spume happy. ex. Pallette.winking
Si incearca cel mai bine sa nu il usuci q feonul yawn risti sa il electrizezi mai tare happy. Mai bine cu un prosop..si apoi il lasi sa se usuce de la sine.

Sper ca te-am ajutat happy.:**