| trepadusha a întrebat:

am inceput sa pun si eu unghii cu gel, dar am o problema, de fapt doua, de ce cade tipsul si de ce prinde gelul aer la cuticule chiar daca nu le ating cu gel? poate stiti un gel sau lipici mai bun. precizez ca nu am facut niciun curs.multumesc dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| Laura927 a răspuns:

Uite eu de exemplu, nu pot folosi gel din cauza ca prinde aer ft repede, folosesc doar acrilic.
Sunt unele persoane care nu pot sa folosească gel.
Acum bineînțeles ca poate fi si din cauza gelului pe care i-l folosești!
Si schimba lipiciul de aia iti cad tipsurile!

15 răspunsuri:
| despina17 a răspuns:

Incerca sa te informezi pe net de asemenea daca prinde aer se poate infecta unghia foarte rau

| claudia123123 a răspuns:

Atata timp cat nu ai facut niciun curs nu cred ca ar trebui sa pui nicio unghie celorlalti mai ales daca ai cele doua probleme. Incearca intai sa faci un curs si sa afli de unde poti cumpara tips-uri si gel de calitate astfel incat serviciile pe care le oferi sa fie de calitate. Orice clienta ar putea sa isi cumere singura de la magazinul din colt niste "unghii false" si niste asa-numit "gel" cu doar 3 lei. Ceea ce faci tu s putea sa spun ca se numeste chiar escrocherie pe fata.

| Laura927 a răspuns (pentru claudia123123):

Pe cine fura?
Nu da in cap si nu obliga fetele si nici nu sta la colț de strada ca sa oameni străini!
Nu e frumos ca vorbesti asa, poate ea o face din plăcere pentru prietenele ei, nu a specificat ca cere bani!
Daca nu stii sa ii răspunzi la întrebări mai bine te abții decât sa scrii aberatii pe site!

| jojo92 a răspuns (pentru Laura927):

Cad din 2 motive:lucrezi cu produse proaste sau nu stii sa le aplici. Daca doresti te pot initia si iti promit ca nu o sa mai ai nici o problema.VEI FACE UNGHII SUPERBE CARE TIN PESTE O LUNA.

| Laura927 a răspuns (pentru claudia123123):

Uite eu de exemplu, nu pot folosi gel din cauza ca prinde aer ft repede, folosesc doar acrilic.
Sunt unele persoane care nu pot sa folosească gel.
Acum bineînțeles ca poate fi si din cauza gelului pe care i-l folosești!
Si schimba lipiciul de aia iti cad tipsurile!

| trepadusha explică:

Daca dadeam doar 3 lei p gel era bine, dar eu am bagat milioane in ele. cum spune si laurik nu iau clientele cu japca dupa strada si nici nu sunt prima care pune unghii cu gel fara sa fac curs...

| Laura927 a răspuns (pentru trepadusha):

Multumesc de fundita, stai linistita, disperate de viata.
După ce ca salariile sunt de rahat in România, mai avem si pretenții sa dam bani la stat?
La cât timp apare aerul sub gel?

| trepadusha explică (pentru Laura927):

Nu ai pentru ce big grin. pai la cateva zile cel mult o saptamana

| Laura927 a răspuns (pentru trepadusha):

E normal sa apară ft puțin aer sub gel aproape de cuticula după o săptămâna dar oricum schimba gelul!

| trepadusha explică (pentru Laura927):

Multumesc frumos pentru sfat. ai putea sa-mi recomanzi cateva geluri? big grin

| Laura927 a răspuns (pentru trepadusha):

Habar nu am sad, eu daca îmi fac unghiile acasă le fac cu un acrilic sau cu oja care rezista doua saptamâni ( oja aia gen lac de unghii care o bagi in lampa).Dar o sa m-a interesez si am sa iti spun!

| trepadusha explică (pentru Laura927):

Multumesc inca o data

| Laura927 a răspuns (pentru trepadusha):

Nu mai mulțumi atat!
Bafta si scrie-mi un mesaj cand mai ai timp.

| Dana_Luca_1982 a răspuns (pentru Laura927):

Bună spune-mi te rog care geluri sunt bune?

| Cîrțu_Maria_1989 a răspuns (pentru Dana_Luca_1982):

2M Beauty

| Cojocaru_Florentina_Elena_1986 a răspuns:

Asa mi se intampla si mie cad unghiile cu gel, nu am facut nici un curs, as vrea si eu niste pareri, multumesc.