| dorinta04 a întrebat:

Buna TPU...Am mare nevoie de ajutorul vostrulove struck...Am decis sa incep si eu sa am grija de corpul meu si as vrea sa il "modelez'" prin sport(si alimentatie sanatoasa).As dori si eu exemple de exercitii pentru talie, sani si fund. Mentionez ca eu sunt slabuta si as vrea sa imi maresc masa musculara. Nu imi spuneti sa merg la sala pentru ca eu sunt de la sat. funda pentru cel ce imi spune cat mai multe

4 răspunsuri:
| pYv a răspuns:

Multa miscare in special alergat si o alimentatie cat mai sanatoasawinking

| RusAdrianCatalin a răspuns:

Daca esti mai plinut(a) principalul lucru pe care ar trebui sa il faci e sa alergi pana dai jos tot. Apoi faci genoflexiuni cu desprindere pe verticala, abdomene laterale, extensii pe spate si cu 2 greutati dar nu prea mari sa ridici mainile in lateral simultan in sus.In rest daca te tine fizicul, flotari in degete laughing

| AmiraAlina a răspuns:

Si eu am luat decizia asta acum un an. De la 60 de kg si muuuulta grasime in plus am ajuns la 50 de kg si un corp super! Iti voi spune si tie ce am adaugat in plus si la ce am renuntat.
1.Bea ceai verde. Te ajuta foarte mult si este si foarte sanatos. Chiar daca nu e bun la gust, dupa ce te vei obisnui nu ti se va mai parea asa rau. Bea 2-3 cani pe zi si o sa vezi rezultate imediat.
2. Fa exercitii 60 de minute pe zi. Cauta pe youtube exercitiile pilates, pentru ca ele te ajuta sa slabesti si sa iti conturezi frumos muschii.
3. Elimina dulciurile ( ciocolata, biscuitii, prajiturile etc. ). Poti consuma cand ti-e pofta de ceva dulce ciocolata neagra, dar nu in exces, sau batoane de musli pentru ca sunt gustoase si au putine calorii.
4.Consuma fructe si legume. Mai ales ca vine vara, poti manca multe cirese,capsuni, salata verde, ridichi, ceapa verde, visine etc.
5.Mananca incet, nu te grabi. Asa vei manca mai putin si te vei bucura de gustul mancarii.
6.Bea apa. 1, 5 l pe zi sau chiar 2. E greu sa iti amintesti de fiecare data ca trebuie sa bei apa, dar incearca sa iti intre in obisnuita acest lucru.
Cam atat, nu te infometa, poti sa mananci o inghetata sau ceva dulce o data pe saptamana ca nu mori din asta. Important e sa fii optimista si sa te tii de treapa si vei reusi. Succes, sper ca vei obtine ceea ce iti doresti :*

| barbieeee27 a răspuns:

Pai..ai putea incepe seara dupa ce se lasa soarele sa mergi pe teren, te misti putin, alergi o tura 2 cat potihappy Cand vi acasa sub nici o forma nu mai papitongue Poate un mar...fruct:X Sti dupa ora 6 nu pui mancare in gura, doar fructe(ele nu te ingrasa). Poti incerca sa bei limonada..adika apa cu zahar si lamaie, am auzit ca lamaia slabeste,:X Mai redu din paine..mananca salate usoarehappy.Fa abdomene ele iti aranjeaza frumos abdomenul, plimbate:X In loc de taxi, sau autobus, alege sa mergi pe jos, e mult mai sanatos si faci picioare frumoasehappy Pt sani nu stiu.ei cresc dupa cum se dezvlta organismul tau.asteapta doarhappy Daca esti la sat poti sa lucrezi si tu prin gospodarie sa vezi ce muschii faci, mai ceva ca la salahappy
Bafta, si fa sport cat mai mult.conteazabig grin Aa. daca esti la sat in loc de teren, poti alerga pe ulita, drum ce e pe acolo pe la voi, mai cheama o prietena cu tine si datii drumu:*
Te.am pupathappy