| ColorfulRainbow a întrebat:

Sunt mai slabuta si as vrea sa pun putina masa musculara, sa am forme [sani, fund mai bombat] si as vrea sa va intreb ce exercitii fizice sa fac? Si ce ar fi indicat sa mananc?
Nu vreau sa ma ingras urat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Buna!
Pentru fund sunt indicate fandarile ca aici:
http://www.acasatv.ro/......maini.html

Eventual poti tine si 2 greutati in mana.

Pentru sani cele mai bune exercitii sunt flotarile. Pe care daca nu le poti face in plan orizontal, le poti face la plan usor inclinat.
Sa mananci ar fi indicat mese bogate in proteine (peste, pasare, fasole, orez, oua, lapte)
Foarte important ca acei muschi sa creasca este sa le provoci febra musculara cu exercitiile pe care le faci! Succes!

| Azµre a răspuns:

Depinde ce vârstă ai de ce nu ne spui?
Sport în general, înot...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pufuleti,cica dau ceva forme.nu stiu daca exercitile te vor face mai supla avand in vedere ca esti slaba.trebuie sa faci putina celulita dupa care sa faci exercitii, iar grasimea va ramanea doar acolo''unde trebuie''

| AlexxXxandra a răspuns:

Ar trebuie sa te ingrasi 2 3 kg.
Dupa sa te apuci de sala, de cand merg la sala am facut un fund bombat si un abdomen super plat. Ajuta mult!
Bafta :*