| dublud a întrebat:

Am nevoie de un maree ajutor. In vara aveam 64 de kg iar la sfarsitul lui februarie aveam 47. Apoi dupa ce m-am despartit de prietenul meu intr-o luna si... adica acum am ajuns la 54 de kg. Pur si simplu fac cu nervii cand ma vad. NUMAI pot sa ma abtin. Da am zis ca gata. M-am hotarat sa mai fac incaodata ce am facut data trecutra cand am slabit. Ma infometez si beau multe apa. Aveti idee de ce exercitii fizice as putea sa fac sa slabesc? incerc orice ce sa poate face in casa. Nu mi-ar fi asa urgent daca in 27 nu as avea spectacol la majorete in scoala. Nu vreau sa mii se vada burta crying vreau sa fiu din nou plata, pana si tata se ia de mine ca is grasa. Orice sfat si exercitiu fizic e bine venit doar VA ROOOG numai am incerede ca pot sa o fac.Cat sunt singura acasa pot sa stau fara sa mananc cat vreau. cand vine mama acasa adica la 20 numai pot ma tot intrebaa ce sa imi dea si imi cumpara dulciuri desi de obicei dau cu ele de pereti cand le vad ca ii zic sa numai ea si ea numai de aia imi cumpara.straight face Ce sa fac sa rezist? Funda. sad

3 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

In primul rand conteaza si psihicul, daca tu tot iti bagi in cap ca esti grasa o sa ajungi sa crezi ca esti obeza, 54 kg fiind doar putin peste greutatea normala.
Nu trebuie sa te apuci de diete dastrice, organismul are nevoie de mancare, dar incearca sa manci mai multe salate, cartofi fierti si lucruri sanatoase. Renunta la prajeli si la paine.
Nu te apuca sa faci exercitii intruna fara pauze, mergi de placere si fac jogging de exemplu sau du-te la adnsuri, adica fa is ceva sa iti placa nu doar cu ideea ca slabesti. Sa pur si simplu da drrumu la TV sau la calculator si da muzica al amxima si incepi sa dansezi sa te prostesti.
Adica daca iti bagi in cap toate porcariile ca esti garas si ca ai burta etc. o sa ajungi la depresie, adica esti frumoasa asa cum esti si chiar daca vrei sa te schimbi nu o fa cu sila sau pentru altii fa-o distrandu-te.

| metalheart a răspuns:

Buna diDixx97! exercitii fizice acasa poti face o sumedenie, doar sa ia vointa si timp. spuneai ca ai probleme cu burta. ei bine abdomenele ajuta la "slabirea burtii" daca pot sa-i spun asa. dar la inceput sa nu exagerezi si sa incepi cu incetul.
alte exercitii sunt genoflexiunile, podul de jos(ca de sus iti trebuie ajutor...bine daca poti si d sus nu te oprește nimeni), alergari, dar astwea ar trebui facute afara, si cauta poate gassest pe net gimnastica sau exercitii de fitness

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai slabi ca arati mai bine asa.Doar nu vrei sa fii slaba moarta cu picioarele cat cocenii de porumb.