| xgd a întrebat:

Cum sa slabesc rapid si eficient in mod natural?[ nu pot sa ma abtin de la dulciuri ]Am redus painea la o felie pe zi si mananc o data pe zi. Oare fac bine? In fiecare seara fac foarte multe exercitii fizice dar in oglinda ma vad tot mai grasa. Ajutati-ma, va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ClaudiaGabriela_6084 a răspuns:

Incearca sa mananci putin si des si crede-ma ai sa slabesti. Adica cam 5 mese pe zi in care mananci fara prajeli si sucuri carbogazoase (toate fierte sau la gratar ) si cea mai mare greseala o faci ca mananci doar o data in zi pentru ai sa te alegi cu un ulcer de toata frumusetea (crede-ma iti spune cineva care traieste doar cu medicamente impotriva arsurilor de stomac). Si cum spunea DR. OZ slabesti mancand si cu exercitii ca sa te mentii in forma. Spor la slabit.(la inceput e greu dar totul o sa vina de la sine)

7 răspunsuri:
| DianaScorpio a răspuns:

Copy/paste la un raspuns de ale mele la o intrebare asemanatore:

In opinia mea, cea mai buna si mai placuta dieta e urmatoarea: mese mici si dese. O data la 3 sau 4, maxim 5 ore, cate o masa care sa nu fie mare. Iar la mese sa mananci orice, eu mi-am demonstrat mie insami ca mai mult decat caloriile si alimentele in sine, conteaza mai mult cantitatea si felul cum iti obisnuiesti organismul. Mancand des si putin organismul nu este lasat sa "stea locului", el trebuind mereu sa lucreze pentru a descompune mancarea, lucru care este si sanatos, si care accelereaza arderile in organismhappy
Si nu uita de cele minim 30 de minute de sport zilnicbig grin

| ElenaErika a răspuns:

Eu am tinut un regim tot asa sa slabesc repede si mult in timp scurt. Si mancam doar duminica mere toata zioua, iar in timpul sapatamanii nimic, doar apa si dimineata cafea ne idulcita. Trebuie sa depui mult efort, in special alergare, dar sa stii ca m-am supus si unor riscuri. Am avut ameteli, aproape ca am lesinat si oricum e foarte greu, te simti slabita in toata perioada curei. Iar dupa trebuie sa ai grija ce mananci ca pui imediat la loc.

| dublud a răspuns:

Buna. Pai. Nu stiu sigur. adica eu de vara trecuta am slabit 25 de kg si am nici 14 ani happy. Totul tine de vointa. Trebuie sa crezi in tine si chiar sa vrei si o sa poti renunta la dulciuri. Eu de cateva luni m-am ingrasat foarte rau. Si trebuie sa slabesc pana miercuri 5 kg. Mi-am pus in cap. in 4 zile am dat 3 kg. M-am infometat. Nu imi e rau nu am nimic. Nici azi nici maine nu vreau sa mananc nimic. Marti mananc putin si miercuri iar nu mananc. Si am dat jos ce mi-am propus. Inlocuiesti rontaielile alea obligatorii si mancarea cu guma si bei multa apa. sau apa cu lamaie si zahar facute la blender. happy Totul e sa crei ca poti :* Succes

| Marwell a răspuns:

Faci foarte rau ca maninci doar o data pe zi, in asa mod in afara de grasime nu o sa acumulezi nimic, daca vrei sa slabesti o sa trebuiasca sa renunti la dulciuri, poti manca ciocolata 70% cacao ca de la ea nu te ingrasi, si daca vrei sa slabesti usor citeste asta
http://fit4sport.wordpress.com/cum-sa-slabesti-rapid/

| mFlorian a răspuns:

Daca nu te poti abtine de la dulciuri degeaba ai redus painea oh go on. Nu e bine sa mananci o data pe zi. Mananca des si fara grasimi. Iar cu sportu' thinking nu te da peste cap facand prea multe iar a 2-a zi sa nu mai faci ca esti obosita sau ai febra musculara.In rest tot ce pot spune este succes cu slabitul ( astepata si vei vedea rezultate)

| alinutzy19 a răspuns:

Nu este bine deoarece cu cat te abtii mai mult cu atat tie mai pofta si mananci mai mult. trebuie sa mancanci putin la fiecare 2 ore.asa o sa slabesti si la una dintre mese poti manca dulciuri

| BlueDeea a răspuns:

In momentul in care tii o dieta mereu te vei vedea mai grasa dar e fals laughing asa mi se intampla si mie. Nu e bine ca mananci doar o data pe zi pentru ca in momentul in care vei reusi sa scapi de kilogramele nedorite si vei renunta usor usor la dieta vei pune la loc dublu.Trebuie sa stii ce sa mananci. Rezuma-te la 1800 de kcal pe zi si va fi ok... exercitiile seara sunt foarte bune deci nu te lasa de ele si incearca sa mananci ceva dulce o data la saptamana sau chiar la doua, desi daca vei cauta vei gasi alimente dulci care sunt dietetice si sunt foarte bune (gen biscuitii belvita). Multa bafta!