| mydarkestdays a întrebat:

Am o mare problema cu mancarea. vreau sa ajung sa am un abdomen si un corp de model pentru ca nu mai suport sa ma simt grasa, dar nu reusesc sa ma abtin de la mancare si sa fac sport.mi se scurg ochii dupa shaorma pizza dulciuri si alte prostii. am dezvoltat o obsesie pentru mancare si vreau sa scap de ea. si sa slabesc. vreau sa am un corp de invidiat. ce sa fac?

6 răspunsuri:
| adyriadry a răspuns:

Am sa-ti spun cum a facut o prietena de-a mea eu sincer prima data i-am spus ca e unpik dusa dar la sfarsit ia reusit.
ia era in felul ei mai grasuta ext. si si-a luat o pereche de pataloni noi cu 2 marimi mai mici si o dieta de pe net penttru un timp pana cand sa obisnuit cu ea nu a incepu doar cu salate si nu stiu ce a inceput sa mance tot mai putin si a scos dulciurile si mancarea grasa dupa ora 7 si in loc mance un baton cu ciocloata sau cipsuri asi luat un mar sau o portocala si a reusit intro luna jumate a slabit 5 kg si acum face mai departe si-a luat o lata dieta unpic mai stridenta dar incetul cu incetul ajunde unde e vrea poate te ajuta si pe tine incearca. apropo ia mai facea seara niste abomene a inceput cu vreo 10-15 si cu timpul pana la 25 deci nu prea multe da asa a ajutao sasi formeze oare cum abomenul nu nuami intro pare a corpului sa slabeasca sper sa-ti fie de ajutor!

| Never4ever a răspuns:

Nu manca dupa ora 6.

| anonymous09 a răspuns:

E destul de greu acum ca ai aceasta dependenta. incearca sa mananci cat mai sanatos, fructe, legume. la masa in caz ca ti se pune fleica ( carne ) sa mananci jumate din ce e acolo sau 1 sfert chiar. depinde de tine

| ancutz16 a răspuns:

Ocupa-ti timpul cu tot felul de activitati care te vor tine ocupata si astfel vei uita de mancare pentru moment. Insa ai grija sa nu ajungi sa te infometezihappy

| ewgy a răspuns:

Multi vor asta, si eu doream aceleasi chestii, am incercat sa tin diete. sa beau ceaiuri de slabit, nu aveau efecte mari, am ajuns la concluzia ca pentru upt un corp de invidiat trebuie sa ai un un regim sanatos, sa nu mananci prostii, care sunt delicioase, si sa faci sport. Am renuntat la ideea corpului perfect, am ajuns sa vreau doar sa ma mentin asa cum sunt si am facut sport, abdomene, exercitii cardio, si am renuntat dulciuri, Am reusit mai mult decat scopul de a ma mentine, am mai slabit, cred ca totul tine de creier, nu am un corp perfect, dar fata de cum era inainte, e perfect. Asa ca nu iti pot spune decat sa faci sport si sa mai renunt la dulciuri, spor

| Atat_Matei_Shi_1919 a răspuns:

Sa faci miscare nu poti pentru ca inainte fa putina incalzire