| ioanamat a întrebat:

am nevoie de un sfat. parul meu natural e saten m am decolorat si am ajuns la un blond pui dupa care am facut roscata cu henna apoi am adaugat roscata kalos pt ca culoarea hennei se dusese so acum as vrea sa ma vopsesc mov sau verde cu un nuantator casit pe siteul bestial.ro si as vrea sa stiu daca ar fii bine sa ma decolorez sau nu. daca ma decolorez ce culoare imi va iesi?

1 răspuns:
| Ellaaa1993 a răspuns:

Iti strici parul aiurea! Iti va pica mult, te vei speria!
Numai amesteca vopselele! Mai bine numai te vopsi cu henna pentru ca nu va face bine la sanatatea parului tau.Foloseste vopsea normala! Daca folosesti henna si altele, cu timpul nu-ti va mai prinde bine culoarea cand te vei vopsii.
Daca te vei decolora acum, iti va iesi parul roz si ce culoare ai fost inainte, blond.Vei avea parul curcubeu laughing [tocmai saptamana trecuta i s-a intamplat unei prietene, nu vorbesc in necunostinta de cauza]
Parerea mea este sa astepti, si daca mai vrei una.fa-te o culoare normala!