| marga09 a întrebat:

Ati folosit vreodata nuantator de par? de care, cat costa si ce culoare ati incercat? eu am parul natural si e un saten mediu si as vrea un blond inchis oare mi-ar iesi?

5 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Eu am folosit. Dar am folosit culori mai inchise decat nuanta mea naturala. Vezi k pe plic scrie pentru ce culori de par este.

| ellene a răspuns:

Si eu eram satena mediu si am incercat sa ma vopsesc cu nuantator cu gandul ca daca nu imi place o sa dispara cu timpul. Degeaba. Nuantatorul (blond mai ales) nu prinde pe parul nevopsit, nedecolorat. Se foloseste doar pe parul deja vopsit, in locul vopselei permanente, cica pentru ca nu afecteaza firul de par asa mult. Deci daca vrei sa te faci blonda, foloseste vopsea. In schimb am folosit o data un nuantator castaniu spre roscat si ala a prins happy... noroc ca am scapat de el in o luna ...ca imi inasprea trasaturilewinking

| Aceeasieu a răspuns:

Si eu vreauu; x

| byabb a răspuns:

Am incercat un roscat. nu costa mai mult de 10 lei un plichappy. mai bine iti decolorezi putin parulhappy.

| squib a răspuns:

Eu am folosit L'oreal si mi se pare cel mai bun nunatator pentru ca rezista culorile destul de mult.Nu stiu daca ai sanse sa iti iasa culoarea pe care o doresti, cel mult ti-l deschide cu un ton. Daca vrei totusi sa mergi la sigur de ce nu incerci vopseaua, pentru ca sa fiu sincera si nuantatorul este aproape la fel de nociv.