| Mariana155 a întrebat:

Am niste pantofi si sunt din piele si cum imi pot da seama daca sunt din piele naturala? Si sunt putin zgariati cu ce as putea sa-i dau sa nu se vada? Am nevoie de ei pentru banchet.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa vezi cat de rezistenti si daca e piele naturala, alegi un loc unde sa dai foc cu un chibrit.Atingi cu flacara undeva in spate si daca se aduna locul acela, se basica, nu e piele.In privinta zgaraieturii, poti cumpara o sticluta cu solutie Sigmaro, culoarea pantofilor tai si ii vopsesti cu acea solutie, dupa ce se usuca, ii poti face cu crema.

| Blacknight2 a răspuns:

Prima oara sa incep cu partea proasta? Pielea de la pantofi se matuieste cu timpul, adica devine aspra si nu mai luceste. Poti sa dai cu un lac ceva pentru papuci, sau crema.

| Mariana155 explică (pentru Blacknight2):

Si daca sunt din piele naturala si ii dau cu crema nu are nimic? Si nu se vede?