| AnaQ a întrebat:

Cine știe ce as putea face unor pantofi/ sandale din piele naturala la spate pentru a nu roade?
Cel mai bun și rapid răspuns primește funda!

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sunt pantofi sau sandale?

| AnaQ explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sunt sandale dar au spatele închis

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Le dai cu spirt inauntru pe zona unde te bate pantoful, la călcîi unde faci rani, spirtul înmoaie materialul, sau îi poti purta cu o șosetă groasa sa i faci sa se largeasca, au toc? Si daca nu reusesti îi duci la cismar sa i traga din nou pe calapod sa i bata cu ciocanul sa i forțeze sa se largeasca, c am astea sunt solutiile, daca nu o sa te simti bine in ei îi dai cadou, orice pantof/sanda, se cumpăra după amiaza cand picioarele sunt mai umflate de la caldura oboseala, nu dimineata cand te trezesti, daca in magazin vezi ca pantoful te bate nu il cumperi, degeaba vanzatoarea spune ca se va lăsa de la purtare, nu este adevarat, daca din magazin i ti face rană pantoful si este incomod, asa o sa fie mereu, te vei trezii plina de rani si de bataturi din cauza pantofului, nu îi purta pe piciorul gol, poarta i cu dresuri ca sa se mai lase pantofii, ca pe piciorul gol in combinatie cu transpiratia te nenoroceste i ti face rani nasoale care se lasa cu sânge si se vindeca greu. Ce varsta ai? Sanatate multa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui spirt ( alcool sanitar), cică asa se mai lasă. Nu am testat, fosta prietena mai proceda asa. Și maică-mea.

| Alexand3ru1 a răspuns:

Imbiba pe un tifon niste spirt si da-i in spatele pantofului ca sa cedeze.

| dmz123 a răspuns:

Poti sa-i dai cu spirt sau cu crema se mai inmoaie dar oricum pana nu le porti de cateva ori nu se lasa, cel mai bine e sa le pui interior, la spate fie plasturi daca ai mai subtiri fie jumatate de protexslip taiat

| Lily1678 a răspuns:

Cred ca cel mei bine ar fi sa pui un plasture cu mai multa vata...