| danutz121219906 a întrebat:

Am o foarte mare problema! De cateva zile m-am tot gandit sa ma fac blonda. Eu fiind vopsita cu un negru intens, dar am aproximativ 3-4 luni de cand nu m-am mai vopsit, deci parul meu a crescut destul de mult iar negrul nu mai era asa intens. Pe scurt aveam 2 culori in cap, culoarea mea naturala fiind un santen inchis. Ideea e ca nu am vrut sa ma duc la salon si nici nu vreau pt ca nu am o coafeza de increde si pt ca am parul foarte lung si foarte des si m-ar costa destul de mult. Avand in vedere ca nu pot trece de la brunet
la blond printr-o singura sedinta. Nici nu am vrut sa risc si sa ma decolorez in tot capul, asa ca am apelat la suvite(mare greseala) pe care le-am decolorat cu Syoss 13-05. Problema e ca atunci cand m-am uitat in oglinda am avut un mare şoc! M-am trezit cu 4 culorin in cap! Asa zisele mele suvite au iesit la radacina portocalii iar pe rustul parului un ciocolatiu straight face.
Am mare nevoie de ajutor! Da-ti un sfat! Am vreo sansa sa ajung la blond?

1 răspuns:
| Valentinaldoilea a răspuns:

Daca tot esti constienta ca nu reusesti intr-o singura sedinta, fa-o in 2. Dar, de fiecare data vopseste (decoloreaza) parul in intregime. Asa se va decolora treptat si oarecum uniform (tinind cont ca deja esti tri-cvadricolora).