| Damii a întrebat:

.. ce ar trebui sa fac pentru. a nu mai avea buzele uscate? Ma dau destul de des cu luciu (colorat) si simt ca mi se jupesc buzele. Sunt si foarte uscate...Ar trebui sa le ung cu ceva?

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Am scris aici cum sa scapi de pielea uscata : http://therhythmofheels.wordpress.com/2012/02/12/winter-lip-tip/.
Foloseste un balsam de buze, eu recomand Gerovital Plan Balzzzam, e portocaliu, costa vreo 5 6 lei si e ft eficient.
Daca vrei ceva natural incearca mierea. O aplici pe buze si dupa vreo 10 minute te speli cu apa calduta.
De asemenea mai poti incerca sa iti exfoliezi buzele odata pe zi masandu-ti buzele bland cu o periuta de dinti, apoi aplica balsamul sau mierea. Cam atat.

| Damii explică (pentru BiuL):

Nu am auzit de metoda asta pana acum...dar cred ca imi poate fi de folos laughing Mersiii

| BiuL a răspuns (pentru Damii):

Am observat ca nu prea stie lumea dar la mine functioneaza thinking

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Deea852 a răspuns:

Da-te cu strugurel(il gasesti la farmacie, dar e bun si ala de la nivea) si nu-ti mai umezii buzele foarte des.

| Metamorphose a răspuns:

Ok deci dupa cum s.a mai spus incearca cu ulei de masline sau cu miere. Momentan eu folosesc crema cu vaselina. http://www.csid.ro/beauty/vaselina-cosmetica-must-have-de-sezon-5078403/ Exista multe `chestii` care hidrateaza buzele. Trebuie doar sa te interesezi.:)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te dai seara cu ulei de masline sau floarea soarelui, este bun si ingrijeste foarte bine buzele (si parul, ranile, semnele etc) si pe timpul zilei incearca un balsam de buze fara culloare cumparat din farmacie! pa, pa funda?

| KillerWillBeBack a răspuns:

Cel mai bun este uleiul de masline sau ulei de floarea-soarelui! Funda?

| Shark08 a răspuns:

Date cu strugurel sau cu ulei de masline sau du-te la farmacie si iti recomanda cine vinde acolo si iti spune ce iti trebuie sper ca te-am ajutat

| Gloria8 a răspuns:

Incearca asa:Cu o periuta de dinti spalati buzele, asa vei indeparta pielea moarta, si apoi ungele i fiece zi cu ulei.Va avea un efectminunat. apropo sarutul lecueste cel maibine buzele :p