| lexie14 a întrebat:

Am o intrebare:Ce sa fac ca sa am parul cret(nu ondulat....gen Slash)? Parul meu are mult volum si este ondulat la varfuri natural(bucle mari), dar sunt indragostita de parul cret si rebel si as da orice sa il am si eu asa fiindca m-am saturat de freza mea.As vrea sa incerc sa imi fac permanent dar am auzit ca este riscant si multe s-au plans ca arta ca niste oite si au trebuit sa se tunda scurt.De asemenea, as vrea sa evit caldura sau alte produse care pot face rau parului.(incerc sa le folosesc cat mai rar posibil). Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| Artemis16 a răspuns:

Fa-ti codite impletite!

| Strumfita89 a răspuns:

Cel mai simplu, daca vrei parul super cret, incearca sa iti faci buclele cu paie de baut https://www.youtube.com/watch?v=49A0wELWcj4

Rezultatul cred ca este apropiat de cel pe care il doresti. Daca iti faci parul cret cu paie de baut, nici nu arzi parul, nici nu apelezi la permanent. Sper ca ti-a fost de folos.