| StephanieSteph a întrebat:

Buna TPU am o intrebare.exista un rimel alb pe care de dai cu el las sa se usuce.(p.s. face genele mai voluminoase, mari de tot) si apoi de dai cu rimel normal negru ..intrebare este cum se numeste acest rimel? funda!

Răspuns Câştigător
| Zăpăliciiiiii a răspuns:

Buna!
Da, exista rimel transparent (gel) nu rimel alb. Arata asa (cel de la elf):

http://www.google.com/......tp?/imgres

Daca vrei sa ai gene mai voluminoase poti folosi gene false sau celstele pentru gene :

http://www.google.com/......tp?/imgres

| Zăpăliciiiiii a răspuns (pentru Zăpăliciiiiii):

Clestele de gene... scuzee

| StephanieSteph explică (pentru Zăpăliciiiiii):

Primul raspuns a fost bine!

9 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Partea albă poate fi un primer, o bază, pentru rimel, dar rimelurile cu două capete, care au şi alb şi negru se numesc în general duo, 2 în 1.
Cel alb poate avea mai multe roluri: să îl fixeze şi întărească pe cel negru, să îţi facă genele mai lungi, să nu ştiu ce, dar în general doar încarcă fără folos genele.

| StephanieSteph explică (pentru DakotaRoyse):

Mersi mult

| StephanieSteph explică (pentru DakotaRoyse):

Daca ai putea sa razpunzi la intrebarea de la conversatii cu acelasi nume xXstefanitza15xX, este vorba de reclame care apar pe calc cand il deschizi mersi. funda!

| loveyouschatz a răspuns:

Rimel cu doua capete

| irocku a răspuns:

Cred ca se numeste rimel dublu.

| ellutza a răspuns:

Rimel duo

| montanna a răspuns:

Cel alb est primer. L'oreal duo