| LoLaLoLa a întrebat:

Am o intrebare legata de unghii, atunci cand le am mari ma cam dor(doar atunci cand apas pe ceva) si trebuie sa le tai, ce ar trebui sa fac ca sa nu ma mai doara? si cum pot inlatura acele pete albe de pe ungii(lipsa de calciu)? Va rog sa ma ajutati.Multumesc anticipathappy

5 răspunsuri:
| TwixulDrept a răspuns:

Daca te dor cand apesi pe ceva inseamna sa sunt moi si trebuie intarite. Cauta un tratament sau ceva pentru intarirea ungiilor.

| fustiteTUTU a răspuns:

Ia de la farmacie calciu Sandoz. E cel mai bun si se absoarbe rapid.

| mihaelutzza a răspuns:

Da este lipsa de calciu si da cal mai bine este sa le tai deoarece nu poti faci nimic cu ele mai ales daca stai la tara depinde si varsta care o ai daca esti adolescenta damai merge dar daca esti copil mai bntriesteti copilaria co sa ai timp de unchi.

Sper ca ti-am fost de folos!

| SoUl a răspuns:

Poi am avut si eu problema asta... ca sa nu mai ai acele pete albe incearca sa mananci cat mai multe lactate sau ia de la farmacie calciu love struck si in timp nu o sa mai ai.si pentru problema cealalta incearca un timp sa le tii mereu facute cu lac sau ceva si incearca sa stai cu manutele in ulei de maslne caldut si nu o sa mai ai nimic love struck Succes :*

| BubuMik a răspuns:

Brobabil ca ai lipsa de calciu. Incearca sa iei vitamina A thinking