| fataaia001 a întrebat:

Bună TPU! Am o intrebare, pot sa aplic vopsea pe parul decolorat ca sa ajung la culoarea parului meu initial? Am cateva suvite decolorate si nu-mi place cum arata, am parul natural un brunet mai inchis, ar arata naspa daca pun vopsea peste parul decolorat(gen sa se vada o alta nuanta diferita de parul meu natural)

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti, mai ales daca vopseaua este mai inchisa, pe parul de culoare deschisa.
Roaga pe cineva care se pricepe sa te vopseasca, sanu ramai cu pete sau sa nu pui vopseaua uniform.

| dullcat a răspuns:

Buna.Teoretic da.Dar depinde de cat timp trece intre decolorare si aceasta vopsire pe care o vrei.Mai conteaza si tipul de vopsea, daca de exemplu sunt necesare 2 etape pentru a ajunge la culoarea dorita (in cazuri nefericite unele vopsele dau efect de culoare verde etc. pe par decolorat). Poti face un test si abia apoi sa aplici pe toate suvitele. Spor.