| deutzza94 a întrebat:

Buna TPU.! Am o intrebare special pentru fete.happy...Cum trebuie sa aplic uleiul de ricin pe par pentru cresterea parului? Trebuie sa il mai combin cu altcevahappy? Cat trebuie sa stau cu el in caphappy? Multumesc anticipat pentru raspunsuri, va pup:*:*:*!

3 răspunsuri:
| BRoxana a răspuns:

Da,trebuie sa il combini cu ceva nu de alta da se aplica extrem de greu.Il combini eventual cu putin ulei de masline ca sa-l poti aplica pe radacina el avand o forma mai vascoasa si tot odata ii iei si din mirosul nu tocmai placut. http://www.andreearaicu.ro/......oftim,aici ti se explica pas cu pas cum sa-l aplici si beneficiile uleiului.Indicat este sa stai toata noaptea cu el, daca nu poti incearca cel putin 3 ore

| QuiPp a răspuns:

Buna ^^
Uleiul de ricin trebuie aplicat in special pe radacina, si trebuie sa-l lasi asa toata noaptea;
Poti sa il combini si cu alte uleiuri.^^:cocos, masline, argan etc
PS: iti recomand pentru cresterea parului si tinctura de ardei iute este super :X
Bafta in continuare ^^

| Anne07 a răspuns:

Pai sunt foarte multe masti pentru par cu ulei de ricin. Poti sa cauti si tu pe net.Eu am folosit in combinatie cu ulei de masline.:*