| AnotherShadow a întrebat:

Cum se foloseste uleiul de ricin pentru cresterea parului? FUNDA *_*

4 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Se maseaza radacina firului de par

| SmileYasminutzaa a răspuns:

Salut! Ahm iti voi spune cum sa aplici uleiul de ricin pentru par.Deci iei vata si pui ulei de ricin pe el si te masezi prin toate directii, cand este murdara vata se foloseste alta, si dupa iei un prosop si ii pui in cap si lasa 3-4 ore in cap si dupa aia te speli pe cap cu orice sampon, dar fara balsam pentru ca altfel se face matreata ca asa a patit si bunica mea, si dupa aia te usuci. Faci de doua ori pe saptamana.Tratamentul tine 3 luni.happy

Sper ca te-am ajutat.happy

| Ralucutza a răspuns:

Se fac masti pentru par cu ulei de ricin, vitamina A, ou, miere de albine, smantana, etc. sub diferite combinatii. happy

| iulianh a răspuns:

Iti sugerez sa combini uleiul de ricin cu vitamina A uleioasa (o gasesti la farmacie) apoi te dai pe par incepand de la radacina spre varf si nu uita sa masezi scalpul. Stai cu ele pe par timp de 3-4 ore, iar apoi te speli pe cap.